Genealogie Van Loo-Malcorps » Franciscus Leopoldus SCHOON (1854-????)

Persoonlijke gegevens Franciscus Leopoldus SCHOON 


Gezin van Franciscus Leopoldus SCHOON

Hij is getrouwd met Maria VERBESTEL.

BSh: Aalst, akte 10, 04.02.1885 (online stadsarchief Aalst p 8/97).

Zij zijn getrouwd op 4 februari 1885 te Aalst, Oost-Vlaanderen, België, hij was toen 30 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Joannes VERBESTEL  1883-1884
  2. Petrus SCHOON  1886-????


Notities over Franciscus Leopoldus SCHOON

Fs Joannes Antonius en Sidonia Pelagie Cornand.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Franciscus Leopoldus SCHOON?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Franciscus Leopoldus SCHOON

Franciscus Leopoldus SCHOON
1854-????

1885
Petrus SCHOON
1886-????

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 18 augustus 1854 lag rond de 16,0 °C. Er was 4 mm neerslag. De relatieve luchtvochtigheid was 85%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 19 april 1853 tot 1 juli 1856 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
  • In het jaar 1854: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 9 juli » In Franeker wordt voor het eerst de kaatswedstrijd PC gehouden.
    • 27 september » Het stoomschip Arctic zinkt met 300 mensen aan boord. Dit was de eerste grote ramp op de Atlantische Oceaan.
    • 9 oktober » Begin van de Belegering van Sebastopol
    • 25 oktober » Slag bij Balaklava.
    • 22 november » Executie van Johann Heinrich Kemper voor drievoudige moord en tweevoudige poging tot moord in Amsterdam.
    • 8 december » Paus Pius IX vaardigt het dogma van de Onbevlekte Ontvangenis uit, dat belijdt dat de Maagd Maria geboren is zonder erfzonde.
  • De temperatuur op 4 februari 1885 lag rond de 4,7 °C. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 97%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1885: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Grover Cleveland wordt beëdigd als 22e president van de Verenigde Staten
    • 1 april » Het rooms-katholieke blad De Maasbode verschijnt voor het eerst als dagblad.
    • 13 mei » Oprichting van de Nederlandsche Kolfbond in de sociëteit De Vereniging te Haarlem. Honderd jaar later, op maandag 13 mei 1985, krijgt de bond het predicaat Koninklijk.
    • 17 juni » Het Vrijheidsbeeld komt aan in de haven van New York.
    • 1 oktober » Het eerste nummer van De Nieuwe Gids verschijnt.
    • 10 november » Demonstratie van de eerste motorfiets door bouwer Gottlieb Daimler.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam SCHOON

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam SCHOON.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over SCHOON.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam SCHOON (onder)zoekt.

De publicatie Genealogie Van Loo-Malcorps is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Van Loo, "Genealogie Van Loo-Malcorps", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-van-loo-malcorps/I15117.php : benaderd 13 januari 2026), "Franciscus Leopoldus SCHOON (1854-????)".