De temperatuur op 28 juli 1907 lag tussen 13,8 °C en 22,1 °C en was gemiddeld 17,2 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 3,7 uur zonneschijn (24%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
13 januari » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Degerfors IF.
2 juni » In Peking gaan vijf auto's van verschillend fabricaat van start voor een race Peking-Parijs.
3 juli » Decreet Lamentabili Sanu Exitu van de Congregatie van de Inquisitie van de Romeinse Curie waarin 65 modernistische dwalingen worden veroordeeld.
31 augustus » De Brits-Russische Conventie vindt plaats, over problemen met Perzië, Afghanistan en Tibet.
12 september » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Real Betis uit de stad Sevilla.
19 oktober » Het eerste nummer van het links-radicale dagblad De Tribune verschijnt.
Trouwdag 19 mei 1928
De temperatuur op 19 mei 1928 lag tussen 3,4 °C en 14,6 °C en was gemiddeld 9,0 °C. Er was 4,5 mm neerslag. Er was 8,1 uur zonneschijn (51%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
30 januari » Tussen Nederland en de Verenigde Staten komt een draadloze telefoonverbinding tot stand.
28 februari » De Indiase natuurkundige Chandrasekhara Raman ontdekt het naar hem vernoemde ramaneffect.
12 juni » Sanatorium Zonnestraal in Hilversum wordt geopend.
25 juni » Oprichting van de Kroatische voetbalclub NK Inter Zaprešić onder de naam NK Sava.
28 juli » Prins Hendrik opent de Olympische Spelen in Amsterdam.
5 augustus » De eerste marathon van Amsterdam wordt gelopen als onderdeel van de Olympische Zomerspelen 1928.
Dag van overlijden 12 juli 1975
De temperatuur op 12 juli 1975 lag tussen 13,5 °C en 22,6 °C en was gemiddeld 17,9 °C. Er was 5,5 uur zonneschijn (34%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
20 april » Opening van het Estadio Monumental David Arellano in Macul, Chili.
30 april » Het Nederlands voetbalelftal verliest in Antwerpen met 1-0 van België in een vriendschappelijke wedstrijd. Raoul Lambert maakt in de 78ste minuut het enige doelpunt. Oranje telt drie debutanten: Kees Kist, Frans Thijssen en Adrie van Kraaij.
10 september » Het Nederlands voetbalelftal gaat in Chorzow met 4-1 onderuit tegen Polen in de kwalificatiereeks voor het EK voetbal 1976, onder meer door twee doelpunten van Andrzej Szarmach.
11 september » De wet tot stichting van een Rijksuniversiteit Limburg in Maastricht wordt door de Tweede Kamer aangenomen.
7 december » Indonesië valt Oost-Timor binnen.
28 december » Hilversum 4 wordt geopend door de Veronica Omroep Organisatie die tevens haar debuut maakt als publieke omroep na haar afscheid op 31 augustus 1974 als zeezender.
Dag van crematie 16 juli 1975
De temperatuur op 16 juli 1975 lag tussen 14,8 °C en 21,5 °C en was gemiddeld 17,4 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 4,4 uur zonneschijn (27%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
28 februari » Een Londense metrotrein van de Northern Line schiet bij het eindpunt door het stootblok op station Moorgate, waarbij 43 personen omkomen.
27 juni » De Voorzitter van de Staatsraad van Bulgarije, Todor Zjivkov, stelt Paus Paulus VI tijdens een audiëntie in Rome op de hoogte van de dood van bisschop Eugen Bossilkov in een gevangenis in Sofia in 1952.
20 juli » België - De haan wordt het embleem van de Franse Gemeenschap.
31 oktober » De single Bohemian Rhapsody van de rockband Queen wordt uitgebracht.
3 november » Bij de introductie van de wereldranglijst der proftennissters bezet Chris Evert de eerste plaats.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: LvH, "Genealogie Van Ham", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-van-ham/I676.php : benaderd 17 maart 2026), "Adriana Maria BAX (1907-1975)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.