Genealogie Van Eijsden » Gijsbertus Franciscus DIRKZWAGER (1900-1962)

Persoonlijke gegevens Gijsbertus Franciscus DIRKZWAGER 

Bron 1

Gezin van Gijsbertus Franciscus DIRKZWAGER

Hij is getrouwd met Iefje Neeltje STUURSTRAAT.Bron 2

Zij zijn getrouwd op 16 december 1925 te 's-Gravendeel, hij was toen 25 jaar oud.


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)


Notities over Gijsbertus Franciscus DIRKZWAGER

Het stadsbeeld van Dordrecht was in vroeger jaren (al) moeilijk denkbaar zonder de EDAD (Eerste Dordtse Autobus Dienst), die een schakel vormde tussen Dordrecht en de buitengemeenten. EDAD kende in vroeger jaren verschillende eigenaars, zoals Dirkzwager, Schram en Van Twist. Sinds 1941 is de familie Lipman eigenaar van het bedrijf.

Uit de vloed van data en feiten die zijn genoemd in de historie van EDAD, lichten we 1 april 1923 er uit als aanvangsdatum van het bedrijf. Reeds enkele weken daarvoor ging het blijde bericht door ¹s-Gravendeel enWieldrecht dat er een bus zou gaan rijden van het ¹s-Gravendeelse veernaar Dordrecht en zowaar, op 2e Paasdag, ¹s-middags om 1 uur kwam er een T-Ford omnibus aan rijden... Er was zoveel belangstelling voor dat de politie er aan te pas moest komen.

In de loop van de jaren werd de bus populair, de diensten breidden zichuit en het wagenpark groeide. Het publiek wilde uitstapjes gaan maken en zo ontstond het toerwagenbedrijf van EDAD. Een reisje naar Den Haag of Brussel was destijds een heel waagstuk. De malaise-jaren brachten moeilijke tijden, maar het toerwagenbedrijf ontwikkelde zich verder. Vlakvoor de oorlog kwamen er enkele nieuwe bussen bij: Kromhouts van fl. 16.000,00 per stuk. Een vermogen in die tijd. Maar in de oorlog werden bijna alle bussen gevorderd. Ze verdwenen naar Frankrijk en werden nimmer teruggezien.

Aan het eind van de oorlog waren er geen bussen meer over en kwamen de activiteiten stil te liggen. Na de oorlog werd er met man en macht gewerkt om weer enkele wagens aan het rijden te krijgen. In 1948, bij het 25-jarig bestaan, floreerde EDAD bijna beter dan ooit. Inmiddels was de passagiersboot "Thor" aangeschaft, waarmee een veerdienst werd onderhouden tussen ¹s-Gravendeel, Wieldrecht en Zwijndrecht. Bij de watersnoodramp van 1953 heeft EDAD een grote rol gespeeld bij de evacuatie van de mensen uit de verdronken Hoeksche Waard.

Na 33 jaar de lijndiensten te hebben verzorgd in Dordrecht en omgeving,werd op 1 januari 1957 de concessie noodgedwongen overgedragen aan hetdestijds opgerichte Gemeentelijk Vervoerbedrijf. EDAD ging verder als louter touringcarbedrijf. Er werd een contract afgesloten voor vier bussen personeelsvervoer met "Johan de Wit". In het centrum van Dordrecht werd een eigen reisbureau geopend, er kwam een buitenlandprogramma met meerdaagse reizen en met groot succes werden ook de eerste dagtochten werden georganiseerd. De heer A.A.A. Lipman ­ voor bekenden Arie of Aai ­ zwaaide vanaf de veertiger jaren de scepter over het bedrijf.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gijsbertus Franciscus DIRKZWAGER?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Gijsbertus Franciscus DIRKZWAGER

Gijsbertus Franciscus DIRKZWAGER
1900-1962

1925

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. http://www.edad.nl/
  2. Genealogie Online / Stamboom Verschoor

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 4 juni 1900 lag rond de 18,9 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 59%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1900: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 2 juli » Eerste vlucht van een zeppelin, bij Friedrichshafen, Duitsland.
    • 19 juli » Opening in Parijs van de eerste Franse metrolijn.
    • 1 augustus » SCH 282 Dina Elisabeth zinkt, 9 doden.
    • 26 augustus » Roeiers François Brandt en Roelof Klein winnen het eerste Nederlandse olympisch goud.
    • 12 december » US Steel wordt opgericht.
    • 14 december » Max Planck publiceert zijn studie over de kwantummechanica.
  • De temperatuur op 16 december 1925 lag tussen -8,8 °C en 0,6 °C en was gemiddeld -3,9 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 5,2 uur zonneschijn (67%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1925: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,3 miljoen inwoners.
    • 1 mei » Oprichting van de Ecuadoraanse voetbalclub Barcelona Sporting Club.
    • 25 juli » Opening van het Estadio Heliodoro Rodríguez López in Santa Cruz de Tenerife, Spanje.
    • 26 juli » De Belg André Massaux vestigt een nieuw wereldrecord zweefvliegen (duurvlucht) door 10 uur en 41 minuten in de lucht te blijven.
    • 20 september » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub Independiente Foot-Ball Club.
    • 10 november » Gerrit Hendrik Kersten zorgde voor het aannemen van een amendement dat de val van kabinet-Colijn I veroorzaakte.
    • 11 november » Robert Millikan bewijst het bestaan van kosmische straling.
  • De temperatuur op 7 juli 1962 lag tussen 6,1 °C en 17,7 °C en was gemiddeld 13,2 °C. Er was 10,8 uur zonneschijn (65%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
  • In het jaar 1962: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,7 miljoen inwoners.
    • 19 maart » Paus Johannes XXIII creëert tien nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse nuntius in België Efrem Forni en de Belgische aartsbisschop van Mechelen-Brussel Leo Suenens.
    • 27 april » Luis Nicolao verbetert in Rio de Janeiro zijn eigen en drie dagen oude wereldrecord op de 100 meter vlinderslag met 1,7 seconde tot 57,0.
    • 24 mei » De Mercury MA-7 wordt gelanceerd vanaf het Cape Canaveral Air Force Station.
    • 25 juli » Benoeming van Jozef Maria Heusschen tot hulpbisschop van Luik in België.
    • 11 augustus » Lancering van de Vostok 3 met aan boord Andrian Nikolajev. Een dag later volgt de Vostok 4 met aan boord Pavlo Popovytsj voor een gezamenlijke vlucht met Vostok 3.
    • 24 augustus » De 18-jarige Peter Fechter wordt bij de Berlijnse Muur doodgeschoten bij een vluchtpoging naar het Westen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam DIRKZWAGER


De publicatie Genealogie Van Eijsden is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
LvH, "Genealogie Van Eijsden", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-van-eijsden/I3826.php : benaderd 1 maart 2026), "Gijsbertus Franciscus DIRKZWAGER (1900-1962)".