De temperatuur op 3 mei 1905 lag tussen 2,7 °C en 11,9 °C en was gemiddeld 8,1 °C. Er was 4,2 uur zonneschijn (28%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
28 maart » Cornelius Ehret vraagt octrooi aan op de fax.
27 mei » In de Slag bij Tsushima verslaat Japan de Russische vloot.
7 juni » De unie tussen Noorwegen en Zweden wordt beëindigd. Oscar II van Zweden verklaart dat het voor hem niet mogelijk is om een regering tot stand te brengen, hetgeen zijn koningschap doet eindigen. Noorwegen is vanaf nu een zelfstandig koninkrijk.
30 juni » Albert Einstein stuurt het artikel "Zur Elektrodynamik bewegter Körper" in, waarin hij de speciale relativiteitstheorie introduceert. Het wordt op 26 september gepubliceerd.
24 augustus » Wielrenner Lucien Petit-Breton scherpt het zeven jaar oude werelduurrecord aan tot 41 kilometer en 110 meter.
3 december » Zoltán Halmay vestigt het allereerste officiële wereldrecord op de 100 meter vrije slag. In Wenen tikt de Hongaarse zwemmer aan in 1.05,8.
Trouwdag 26 februari 1931
De temperatuur op 26 februari 1931 lag tussen 3,3 °C en 9,2 °C en was gemiddeld 7,5 °C. Er was 7,9 mm neerslag gedurende 5,5 uur. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
3 maart » De Verenigde Staten adopteren "The Star-Spangled Banner" als het nationale volkslied.
5 maart » Daniel Salamanca Urey wordt president van Bolivia.
14 maart » Norberto Conde, Argentijns voetballer († 2014)
14 april » Koning Alfonso XIII van Spanje afgezet. Uitroeping van de republiek.
26 april » Bisschopswijding van Leo Kierkels, Nederlands apostolisch delegaat in Brits-Indië, door kardinaal Willem Marinus van Rossum.
17 september » Robertus Bellarminus wordt uitgeroepen tot kerkleraar.
Dag van overlijden 9 februari 1992
De temperatuur op 9 februari 1992 lag tussen 0,7 °C en 7,4 °C en was gemiddeld 4,6 °C. Er was 1,2 mm neerslag gedurende 2,8 uur. Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
7 april » Het vliegtuig van Yasser Arafat verongelukt in de woestijn van Libië waarbij drie mensen omkomen, maar Arafat zelf slechts lichtgewond raakt.
13 april » Aardbeving bij Roermond met een magnitude van 5,8 op de schaal van Richter.
28 april » De voorzitter van de nieuwe regeringsraad van Afghanistan, Sibghatullah Mojaddidi, komt met een groot konvooi aan in de hoofdstad Kabul. De onderlinge gevechten tussen de verschillende islamitische verzetsgroepen zijn geluwd.
28 juni » In Chili kunnen burgers voor het eerst in ruim twintig jaar weer op democratische wijze aan plaatselijke verkiezingen deelnemen.
9 september » In Kopenhagen wordt het nationale voetbalstadion Parken officieel geopend.
26 november » De Angolese regering en de rebellenbeweging Unita komen een wapenstilstand overeen en verplichten zich om hun vredesakkoord van vorig jaar na te leven.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: LvH, "Genealogie Van Eck op Goeree Overflakkee", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-van-eck/I8601.php : benaderd 17 februari 2026), "Maaike van DONGEN (1905-1992)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.