De temperatuur op 26 juni 1922 lag tussen 9,1 °C en 15,8 °C en was gemiddeld 12,1 °C. Er was 8,1 mm neerslag. Er was 3,3 uur zonneschijn (20%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
6 februari » Kardinaal Achille Ratti wordt gekozen tot Paus Pius XI.
3 april » Jozef Stalin wordt de eerste secretaris-generaal van de Communistische Partij van de Sovjet-Unie.
24 juli » Palestina wordt formeel een Brits mandaatgebied.
18 oktober » Oprichting van de BBC.
22 oktober » Het Braziliaans voetbalelftal wint voor de tweede keer de Copa América door in de finale met 3-0 te winnen van titelhouder Paraguay.
29 november » In de graftombe van farao Toetanchamon wordt een enorme schat gevonden.
Trouwdag 16 juni 1948
De temperatuur op 16 juni 1948 lag tussen 10,3 °C en 18,4 °C en was gemiddeld 14,5 °C. Er was 1,4 mm neerslag gedurende 2,0 uur. Er was 5,1 uur zonneschijn (30%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
1 april » De Faeröer krijgen verregaande autonomie binnen Denemarken.
26 juni » De Berlijnse Luchtbrug wordt begonnen, nadat de Sovjet-autoriteiten op 24 juni een blokkade van Berlijn hebben ingesteld.
26 juni » Het Pools voetbalelftal lijdt de zwaarste nederlaag uit de geschiedenis van het land. In Kopenhagen wordt met 8-0 verloren van Denemarken.
24 september » De Honda Motor Company wordt opgericht.
12 november » Het Tribunaal van Tokio veroordeelt 7 Japanse leiders tot de doodstraf voor hun aandeel in de Tweede Wereldoorlog.
13 november » Leigh Mercer publiceert zijn palindroom "A man, a plan, a canal: Panama!".
Dag van overlijden 9 september 2002
De temperatuur op 9 september 2002 lag tussen 10,6 °C en 25,1 °C en was gemiddeld 18,1 °C. Er was 4,5 uur zonneschijn (34%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
29 januari » In zijn State of the Union-toespraak gebruikt de Amerikaanse president George W. Bush de term "As van het kwaad" voor landen waarvan de regering zich in de ogen van de VS schuldig maakt aan het beschermen van het terrorisme.
25 februari » Venus Williams lost Jennifer Capriati na zes weken af als de nummer één op de wereldranglijst der proftennissters; de Amerikaanse moet die positie na drie weken alweer afstaan aan diezelfde landgenote.
1 mei » Christian Heinzman neemt na één week ontslag als gedelegeerd bestuurder van de NMBS.
22 mei » Paus Johannes Paulus II brengt een tweedaags bezoek aan Azerbeidzjan.
19 juni » Steve Fossett begint zijn soloballonvlucht rond de wereld.
8 september » In Keulen wint de Nederlandse hockeyploeg voor de zesde keer de Champions Trophy.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: LvH, "Genealogie Van Eck op Goeree Overflakkee", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-van-eck/I5208.php : benaderd 16 februari 2026), "Jacob VOORWINDEN (1922-2002)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.