Genealogie Van Dijkhorst » Aris Breunissen van Wolfswinkel (1728-> 1782)

Persoonlijke gegevens Aris Breunissen van Wolfswinkel 

  • Hij werd gedoopt op 30 januari 1728 in Renswoude.
  • Vermelding: Vestiging in de gemeente Groenlo op 17-12-1908 met zijn gezin.
    Wonende op Klein Sniddelaar onder Leusden. (1756-1759)
    Pachter van Groot Ubbelschoten te Renswoude.
    Op 18 november 1777 wordt voor het gerecht van de Heerlijkheid Scherpenzeel het geschil bijgelegd, dat tussen Arris Breunissen van Wolfswinkel en zijn vrouw Gerritje Aarts was ontstaan naa aanleiding van het openbare erfhuis dat in 1767/1768 op Groot Ubbelschoten onder Renswoude, waar zij toen woonden, was gehouden.
    Man en vrouw hadden enig gereed goed op den heerd aan zich gehouden en onderling verdeeld. Toen in 1777 door de dood van de moeder van Arris Breunissen, hij 1/7 deel van het goed Oude Wolfswinkel, onder Renswoude, erfde, was de onenigheid weer opgelaaid.
    Overeengekomen wordt, dat Arris Breunissen aan zijn huisvrouw wegens voormelde gehele boedel en zijn gehele erfportie van zijn moeder eens en vooral zal uitkeren de som van f.160,50.
    Daarboven zal Gerritje Aarts gedurende haar hele leven pachtpenningen ontvangen van het plaatsje, gelegen achter de Kleetersteeg, gepacht door Hendrik Tijssen.
    (Gerritje Sevenmargen, vrouw van Ares Breunissen uyt het Gasthuys)
  • Hij is overleden na 21 februari 1782.
  • Een kind van Breunis Jansen Swart van Wolfswinkel en Swaantje Jans van "t Ruijsseveen
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 4 februari 2013.

Gezin van Aris Breunissen van Wolfswinkel

Hij is getrouwd met Garritje Aarts (1756 Sniddelaar).

Toestemming voor het huwelijk is 7 februari 1751 verkregen.


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Aris Breunissen van Wolfswinkel?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Aris Breunissen van Wolfswinkel

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Aris Breunissen van Wolfswinkel


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 30 januari 1728 lag rond de 5,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Typering van het weer: regen. Bron: KNMI
  • Van 1702 tot 1747 kende Nederland (ookwel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden) zijn Tweede Stadhouderloze Tijdperk.
  • In het jaar 1728: Bron: Wikipedia
    • 4 mei » De opera Tolomeo, re di Egitto van Georg Friedrich Händel gaat in première in Londen.
    • 25 mei » Frederik Lodewijk van Nassau-Ottweiler wordt opgevolgd door zijn achterneven Karel en Willem Hendrik II van Nassau-Usingen.

Over de familienaam Van Wolfswinkel


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Yvon Nijland, "Genealogie Van Dijkhorst", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-van-dijkhorst/I684.php : benaderd 9 februari 2026), "Aris Breunissen van Wolfswinkel (1728-> 1782)".