Genealogie Trip » Daniël Théodore GEVERS van ENDEGEEST (1793-1877)

Persoonlijke gegevens Daniël Théodore GEVERS van ENDEGEEST 

Bron 1
  • Hij is geboren op 25 augustus 1793 in Rotterdam.
  • Hij is gedoopt in Rotterdam, Waalsche Kerk.
  • Titel: jonkheer
  • Titel: heer van, Oegstgeest
  • Titel: Commandeur in de Orde van de Nederlandse Leeuw
  • Titel: heer van, Poelgeest
  • Titel: Mr.
  • Titel: Grootkruis Orde van de Eikenkroon
  • Titel: Grootkruis Orde van de Nederlandse Leeuw
  • Beroep: voorzitter Tweede kamer der Staten-Generaal.
  • Hij is overleden op 27 juli 1877 in Oegstgeest, hij was toen 83 jaar oud.

Gezin van Daniël Théodore GEVERS van ENDEGEEST

Hij is getrouwd met Margaretha Johanna DEUTZ van ASSENDELFT.Bron 2

dit echtpaar bleef kinderloos

Zij zijn getrouwd op 8 mei 1828 te Amsterdam, hij was toen 34 jaar oud.


Notities over Daniël Théodore GEVERS van ENDEGEEST

Jhr.Mr. D.Th. Gevers van Endegeest
Conservatieve negentiende-eeuwse politicus uit een Rotterdams regentengeslacht. Advocaat en ambtenaar in Den Haag. In de jaren tot 1848 gematigd voorstander van hervormingen. Keerde zich in 1848 echter tegen de Grondwetsherziening, maar paste zich daarna weer snel aan de nieuwe omstandigheden aan. Minister van Buitenlandse Zaken in het conservatieve kabinet-Van der Brugghen i. Had als commissievoorzitter rond 1840 een belangrijk aandeel in de droogmaking van de Haarlemmermeer. Als ambachtsheer van Oegstgeest deed hij veel aan liefdadigheid en in die zin was hijeen typische patriarchale landheer van de oude stempel.

conservatief, regeringsgezind ten tijde van Willem I, regeringsgezind ten tijde van Willem II
in de periode 1838-1858: lid Tweede Kamer, voorzitter Tweede Kamer, lidEerste Kamer, minister

'''loopbaan'''
* advocaat te 's-Gravenhage, van 1817 tot 1819
* commies van Staat, Raad van State, vanaf 1819
* commies, ministerie van Justitie
* commies, ministerie van Binnenlandse Zaken
* referendaris, ministerie van Binnenlandse Zaken, van 1820 tot 1838(studiereis naar Frankrijk in opdracht van koning Willem I voor onderzoek naar duinbeheer)
* lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 15 oktober 1838 tot 13 februari 1849 (1838-1840 voor Holland, 1840-1849 voor Zuid-Holland)
* voorzitter Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 18 oktober 1842 tot 16 oktober 1843
* lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 13 februari 1849 tot 20 augustus 1850 (voor Zuid-Holland)
* lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 7 oktober 1850 tot 26 april 1853 (voor het kiesdistrict Leiden)
* lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 14 juni 1853 tot 23 juni1856 (voor het kiesdistrict Leiden)
* voorzitter Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 1855tot 4 juli 1856
* minister van Buitenlandse Zaken, van 1 juli 1856 tot 18 maart 1858
* ambteloos, wijdde zich aan het beheer van zijn goederen en de belangen van Rijnland, vanaf 1858

''' nevenfuncties'''
* voorzitter commissie inzake droogmaking van de Haarlemmermeer, van1840 tot 1859
* lid Raad van State in buitengewone dienst, vanaf 10 oktober 1843
* lid College van Curatoren Hogeschool te Leiden, van 13 mei 1853 tot 1862
* voorzitter Algemeene Koninklijke Landbouw-Vereeniging, omstreeks 1857
* voorzitter College van Curatoren Hogeschool te Leiden, omstreeks 1862 tot 1876 (trok zich terug na in werking treden van nieuwe Wet op het hoger onderwijs)
* hoogheemraad Hoogheemraadschap van Rijnland, vanaf 1858 (nog in 1863)

'''erefuncties, comité's van aanbeveling etc.'''
* erelid Maatschappij tot bevordering van de landbouw te Amsterdam, omstreeks 1826

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Daniël Théodore GEVERS van ENDEGEEST?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Parlement & Politiek
  2. Stadsarchief Amsterdam / Archief van de Familie Deutz

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 25 augustus 1793 lag rond de 13,0 °C. Er was 132 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1793: Bron: Wikipedia
    • 21 januari » Lodewijk XVI van Frankrijk wordt geëxecuteerd door middel van guillotine.
    • 1 februari » Frankrijk start een oorlog met het Verenigd Koninkrijk en Nederland.
    • 4 maart » George Washington wordt beëdigd voor een tweede termijn als 1e president van de Verenigde Staten.
    • 1 augustus » De eerste lengte van de meter wordt in Frankrijk wettelijk vastgelegd.
    • 10 augustus » Het Louvre in Parijs wordt als museum in gebruik genomen.
    • 9 december » In New York komt American Minerva uit, het eerste dagblad. Het is opgericht door Noah Webster.
  • De temperatuur op 27 juli 1877 lag rond de 17,9 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 79%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
  • In het jaar 1877: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Koningin Victoria wordt uitgeroepen tot keizerin van India.
    • 4 maart » Rutherford B. Hayes wordt beëdigd als 19e president van de Verenigde Staten
    • 28 april » In Rotterdam wordt de Willemsspoorbrug over de Nieuwe Maas in gebruik genomen.
    • 15 juni » Henry Ossian Flipper studeert als eerste zwarte Amerikaan af aan de militaire academie van de Verenigde Staten.
    • 11 augustus » Asaph Hall ontdekt twee manen van Mars, Phobos en Deimos.
    • 18 augustus » De Amerikaanse astronoom Asaph Hall ontdekt de manen van Mars. Hij noemt ze Phobos en Deimos.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam GEVERS van ENDEGEEST


De publicatie Genealogie Trip is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
LvH, "Genealogie Trip", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-trip/I971.php : benaderd 26 februari 2026), "Daniël Théodore GEVERS van ENDEGEEST (1793-1877)".