Steffen(s) Nederland, Genealogie Steffens » Maria Catherina Renout (1828-????)

Persoonlijke gegevens Maria Catherina Renout 

  • Zij is geboren in het jaar 1828 in Haarlem (NH).
  • Beroep: naaister.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 4 augustus 2015.

Gezin van Maria Catherina Renout

Zij is getrouwd met Antonie van Tongeren.

Zij zijn getrouwd op 8 oktober 1851 te Haarlem (NH), zij was toen 23 jaar oud.

Bruidegom: Antonie van Tongeren ; Geboorteplaats: Haarlem ; Leeftijd: 23 ; Beroep: kleermaker
Vader bruidegom: Antonie van Tongeren
Moeder bruidegom: Trijntje Labaar
Bruid: Maria Catharina Renout ; Geboorteplaats: Haarlem ; Leeftijd: 23 ; Beroep: naaister
Vader bruid: Hendrik Renout
Moeder bruid: Willemina Tander
Gebeurtenis: Huwelijk ; Datum: woensdag 8 oktober 1851 ; Gebeurtenisplaats: Haarlem
Bron: Documenttype: BS Huwelijk ; Erfgoedinstelling: Noord-Hollands Archief ; Aktenummer: 161 ; Registratiedatum: 8 oktober 1851 ; Akteplaats: Haarlem

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Catherina Renout?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Maria Catherina Renout

Maria Catherina Renout
1828-????

1851

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 8 oktober 1851 lag rond de 9,9 °C. Er was 1 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 83%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1851: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 26 maart » In het Panthéon in Parijs demonstreert de Franse wetenschapper Léon Foucault met een slinger van 67 meter dat de aarde draait.
    • 22 augustus » In Australië wordt goud ontdekt.
    • 18 september » Eerste publicatie van de New York Times.
    • 2 december » Staatsgreep in Frankrijk door president Lodewijk Napoleon Bonaparte.
    • 4 december » Mislukte staatsgreep in Frankrijk.
    • 27 december » In Nederland zijn de eerste postzegels te koop, geldig vanaf 1 januari, in het daaropvolgend jaar 1852.

Over de familienaam Renout

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Renout.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Renout.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Renout (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Klaas Steffens, "Steffen(s) Nederland, Genealogie Steffens", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-steffens/I1973.php : benaderd 5 februari 2026), "Maria Catherina Renout (1828-????)".