Steffen(s) Nederland, Genealogie Steffens » Sophia de Laureol (1780-????)

Persoonlijke gegevens Sophia de Laureol 

  • Zij is geboren in het jaar 1780.

    Waarschuwing Let op: Leeftijd bij trouwen (5 juni 1795) lag beneden de 16 jaar (15).

    Waarschuwing Let op: Was jonger dan 16 jaar (12) toen kind (Christina Carolina Isabella Steffens) werd geboren (??-??-1792).

    Waarschuwing Let op: Was jonger dan 16 jaar (15) toen kind (Joachim Frederik Steffens) werd geboren (23 april 1795).

  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 13 april 2025.

Gezin van Sophia de Laureol

Zij is getrouwd met Carel Frederik Steffens.

Zij zijn getrouwd op 5 juni 1795 te Paramaribo (Sur.), zij was toen 15 jaar oud.

Familienaam man: Steffens
Familienaam vrouw: Oreal, le
Datum ondertrouw: 5-6-1795
Datum huwelijk: 1-1-1795Tekst Register: 1795 op heeden den 5 junij zijn ten overstaan van de Edele Achtbaare heeren F: C: Stolkert Raad in den Hove van Politie en Crimineele Justitie dezer colonie Suriname door mij ondergeteekende secretaris na behoorlijke
affvraagingh in den huwelijken staat aangeteeckend,
Archiefstuk:
Code microfiche:
Pagina Register:

Kind(eren):



Notities over Sophia de Laureol

Is zij dezelfde als Sophia Martha d' Estrada, volgens de geboorteakte van haar dochter Christina Carolia Isabella Steffens.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Sophia de Laureol?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Sophia de Laureol


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 5 juni 1795 lag rond de 18,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1795: Bron: Wikipedia
    • 19 januari » De Bataafse Republiek uitgeroepen.
    • 6 maart » Afschaffing galgenvelden en galgenbergen in Holland.
    • 7 augustus » Nederland verliest Kaap de Goede Hoop aan de Engelsen in de Slag om Muizenberg.
    • 24 oktober » Polen wordt verdeeld tussen Oostenrijk, Pruisen en Rusland tijdens de Poolse Delingen.
    • 13 december » Een meteoriet treft Wold Newton in het Engelse Yorkshire. Later zal de sciencefictionschrijver Philip José Farmer deze gebeurtenis gebruiken als basis voor zijn Wold Newton family-verhalen.

Over de familienaam De Laureol


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Klaas Steffens, "Steffen(s) Nederland, Genealogie Steffens", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-steffens/I166.php : benaderd 12 maart 2026), "Sophia de Laureol (1780-????)".