In het bevolkingsregister 1862-1870 Harderwijk staat de geboortedatum vermeld : 17-05-1820
Poortier waarschijnlijk van de Grote Poort te Harderwijk
Op de huwelijksakte 26 Harderwijk 1849 staat, dat hij schoenmakersknecht was
Het hele gezin woonde daarna aan de Smeepoortstraat 2 Harderwijk.
Hij woonde bij zijn huwelijk en tijdens geboorte dochter Elisabeth in Putten (huisnummer 123)
In het bevolkingsregister 1862-1870 staan op het adres Groote Poortstraat 1 vermeld als woonachtig daar :
Jacobus Schuuring, portier + Aaltje van der Horst, zijn vrouw + Elisabeth, zijn dochter + Aart, zijn zoon,mandenmaker + Jan, zijn zoon + Gerritje, zijn dochter + Frederik, zijn zoon + Frans Hozee niet verwant gepens. militair +
Sophia, zijn dochter + Gerrit Schuuring, zijn zoon + Jannetje de Vries-Schuuring, zijn zus + Gerrit Jan de Vries, zijn neef + Elisabeth de Vries, zijn nicht Zijn zus was toen weduwe en woonde waarschijnlijk daarom bij haar broer in met haar 2 kinderen.
Zie ook bijgevoegde foto
Jacobus was binnen de Gemeente Harderwijk voor de Nationale Militie met lotingsnummer 128 ingeschreven, maar was op 15 april 1847 nog niet opgeroepen en ook niet tot dienst verplicht.
lengte 1 el en 480 strepen; ovaal aangezigt; plat voorhoofd; bruine oogen; spitse neus; kleine mond; spitse kin; blond haar; blonde wenkbraauwen; geen merkbare tekenen.
Zoon Aart heeft aangifte vh overlijden gedaan samen met Peter Vermeulen, tuinman
Overleden aan de Smeepoort te Harderwijk
Tijdstip: 07:00
Hij is getrouwd met Aaltje van der Horst.
Zij zijn getrouwd op 10 november 1849 te Putten, hij was toen 29 jaar oud.Bron 9
Huwelijksafkondigingen zijn gedaan te Putten op 28-10 en 04-11-1849
Aaltje had een verklaring (d.d. 17-10-1849), dat zij onvermogend was om bewijzen en schrifturen, welke overlegd moesten worden bij het aangaan van een voorgenomen huwelijk , te kunnen betalen ( in familiearchief) En ook was er zo'n verklaring van beiden.
Kind(eren):
Waarschijnlijk gaat het om dit gebouw, waar de familie woonde ten tijde van de opstelling bevolkingsregister 1862-1870 Harderwijk. Stond vlak bij de Groote Poort, waar Jacobus portier geweest is.
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Jacobus Schuuring | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1849 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Aaltje van der Horst | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Gemeente archief Harderwijk / Extract uit het Register van Geborenen binnen de Gemeente Nijkerk ( in familiearchief )
Schrijven gemeente-archivaris Harderwijk
Geboorteakte 93 Harderwijk 1869 zoon Gerrit + geboorteakte 86 Harderwijk 1860 dochter Gerritje
Overlijdensakte 50 Harderwijk 1879
Bevolkingsregister 1870-1880 Harderwijk
Geboorteakte 120 Putten 1850 dochter Elisabeth / huwelijksakte 26 Harderwijk 1849
Bevolkingsregister 1862-1870 Harderwijk
Certificaat Nationale Militie (in familiearchief)
Archievendienst / Brief gemeentesecretaris Harderwijk 02-04-1987 in familiearchief / Huwelijksakte 26 Putten 1849 in familiearchief