Genealogie Lambinon » Johannes MIJNDERS (1797-1884)

Persoonlijke gegevens Johannes MIJNDERS 

Bron 1
  • Hij is gedoopt op 20 augustus 1797 in Dordrecht.Bron 2
  • Titel: erkend
  • Beroep: Schipper (1823, 1833).
  • (Erkenning) in Dordrecht.
    Geboorteakte 462
    In het jaar Agtienhondert Zes en Twintig den Acht en twintigsten Augustus des avonds ten Acht uren is voor ons Jacob van der Elst, wethouder gedelegeerd Ambtenaar van den burgerlijken Standder Stad Dordrecht Provincie Zuid Holland verscheenen Jan Mijnders, oud twee en Zestig Jaren, Schipper, wonende binnen deze Stad, dewelke onsheeft verklaard dat hij Zich vader erkende te Zijn van Een Kind van het mannelijk geslacht, geboren alhier den Twintigsten Augustus Zeventien honderd Zeven en Negentig, en in het doopregister der Nederduitsche Hervormde gemeente dezer Stad den drie en twintigsten Augustus daaraanvolgende onder de voornaam Johannes ingeschreven welk kind hij buiten huwelijk heeft verwekt bij Johanna Stokkermans, overleden alhier en begraven den Achttienden September Zeventien honderd Negen en Negentig . Van welke verklaring em erkenning wij ten verzoeke van den Comparant Acte hebben opgemaakt in tegenwoordigheid van Willem Hendrik Bosch, oud drie en veertig Jaren, Geemployeerde, en Gerrit Christiaan de Ruijter, oud vier en dertig Jaren, Zaakwaarnemer, beiden wonende alhier als getuigen ten deze verzoek welke na gedane voorlezing deze Acte nevens ons en denComparanr hebben ondertekend.
  • Hij is overleden op 5 februari 1884 in Dordrecht.Bron 3

Gezin van Johannes MIJNDERS

Hij is getrouwd met Jannetje de VRIES.Bron 4

Zij zijn getrouwd op 22 oktober 1823 te Dordrecht.Bron 5


Kind(eren):

  1. Johanna STOKKERMANS  1823-1823
  2. Jan MIJNDERS  1827-???? 
  3. Cornelis MIJNDERS  1829-????
  4. Willem MIJNDERS  1834-1893 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes MIJNDERS?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes MIJNDERS

Johannes MIJNDERS
1797-1884

1823
Jan MIJNDERS
1827-????

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Regionaal Archief Dordrecht
  2. Doopboek van de Nederduitsch Gereformeerde Gemeente
  3. Akte 95
  4. Regionaal Archief Dordrecht
  5. Akte 110

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 20 augustus 1797 lag rond de 18,0 °C. Er was 88 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1797: Bron: Wikipedia
    • 26 februari » De Bank of England geeft het eerste bankbiljet van 1 pond uit.
    • 4 maart » John Adams wordt beëdigd als 2e president van de Verenigde Staten.
    • 12 mei » Napoleon neemt de Republiek Venetië in, wat vanaf 726 een onafhankelijk land was.
    • 11 oktober » Zeeslag bij Kamperduin
    • 22 oktober » Boven Parijs maakt André-Jacques Garnerin de eerste bekende parachutesprong.
    • 31 oktober » Frederika van Baden huwt met koning Gustaaf IV Adolf van Zweden.
  • De temperatuur op 22 oktober 1823 lag rond de 6,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1823: Bron: Wikipedia
    • 19 maart » Agustín de Iturbide treedt af, Mexico wordt een republiek.
    • 10 september » Simon Bolivar wordt president van Peru.
    • 28 september » Kardinaal Annibale della Genga wordt gekozen tot Paus Leo XII.
    • 5 oktober » Kroning van paus Leo XII in Rome.
    • 2 december » President James Monroe van de Verenigde Staten houdt een rede in het Amerikaanse Congres waarin hij Europese inmenging in Noord- en Zuid-Amerika afwijst, evenals Amerikaanse inmenging in Europa. Dit zou later de Monroedoctrine worden genoemd.
  • De temperatuur op 5 februari 1884 lag rond de 8,1 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 86%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1884: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 13 maart » Begin van het Beleg van Khartoum.
    • 1 mei » Er breekt in de Verenigde Staten een staking uit die uiteindelijk het instellen van een acht-urige werkdag zal betekenen. Deze dag zal de geschiedenis ingaan als de Dag van de Arbeid en is in vele landen een erkende feestdag. Uitzonderingen zijn Canada, Nederland, en ironisch genoeg ook de Verenigde Staten.
    • 13 mei » De American Institute of Electrical Engineers (AIEE), voorloper van de IEEE wordt opgericht.
    • 16 juni » Jules Malou wordt premier van België.
    • 23 september » Herman Hollerith patenteert zijn mechanische optelmachine.
    • 1 november » Oprichting van de Gaelic Athletic Association in Thurles, Ierland.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam MIJNDERS

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam MIJNDERS.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over MIJNDERS.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam MIJNDERS (onder)zoekt.

De publicatie Genealogie Lambinon is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
LvH, "Genealogie Lambinon", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-lambinon/I4047.php : benaderd 7 februari 2026), "Johannes MIJNDERS (1797-1884)".