Genealogie Kramer » Gerarda Wijsman (1873-1955)

Persoonlijke gegevens Gerarda Wijsman 


Gezin van Gerarda Wijsman

Zij is getrouwd met Jan Hark Rus.

Zij zijn getrouwd op 15 september 1893 te Haarlemmermeer, zij was toen 19 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Jantje Petronella Rus  1893-1935 
  2. Antje Rus  1895-1985 
  3. Cornelis Rus  1897-1917
  4. Gerrit Rus  1899-1983
  5. Neeltje Rus  1901-1992 
  6. Lena Rus  1903-1977
  7. Pietertje Rus  1905-1915
  8. Hendrik Arie Rus  1908-1962
  9. Pieter Jacob Rus  1910-1964 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gerarda Wijsman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gerarda Wijsman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Gerarda Wijsman

Antje Touw
1804-1894

Gerarda Wijsman
1873-1955

1893

Jan Hark Rus
1873-1969

Antje Rus
1895-1985
Cornelis Rus
1897-1917
Gerrit Rus
1899-1983
Neeltje Rus
1901-1992
Lena Rus
1903-1977
Pietertje Rus
1905-1915

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Geboorteakte Alphen no 152 1873
      Geboorteakte Alphen no 152 1873
    2. Overlijdens akte
      Overlijdens akte in bezit
    3. Huwelijksakte 102, 1893, Haarlemmermeer
      Huwelijksakte 102, 1893, Haarlemmermeer
      / Rijksarchief Noord-Holland

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 19 december 1873 lag rond de 8,7 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 89%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
    • In het jaar 1873: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 1 januari » Japan gaat over op de gregoriaanse kalender.
      • 28 februari » Armauer Hansen ontdekt de bacil die verantwoordelijk is voor de ziekte lepra
      • 26 maart » Nederland stelt de sultan van Atjeh een ultimatum, zie Atjehoorlog.
      • 1 april » Het Britse stoomschip Atlantic zinkt voor de kust van Nova Scotia, 547 mensen komen om.
      • 21 juli » In Adair, Iowa beroven Jesse James en de James-Younger gang een trein. Dit is de eerste succesvolle treinberoving in het westen van de Verenigde Staten. In totaal US$3,000 werd gestolen van de Rock Island Express.
      • 27 oktober » Joseph Glidden vraagt octrooi aan op prikkeldraad.
    • De temperatuur op 15 september 1893 lag rond de 17,4 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 89%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
    • In het jaar 1893: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 1 februari » Première van de opera Manon Lescaut van Giacomo Puccini in Turijn.
      • 15 april » Oprichting van de Christene Volkspartij.
      • 12 juni » Paus Leo XIII creëert vijf nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse bisschop van Mantua Giuseppe Sarto.
      • 25 juli » Opening van het Kanaal van Korinthe.
      • 1 oktober » Oprichting van de Zwolsche Athletische Club.
      • 15 november » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Basel.
    • De temperatuur op 17 december 1955 lag tussen 1,3 °C en 9,1 °C en was gemiddeld 5,9 °C. Er was 5,9 mm neerslag gedurende 5,4 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
    • In het jaar 1955: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 10,7 miljoen inwoners.
      • 21 september » Voor het eerst is er een Nederlandse voetbalclub in een Europacuptoernooi actief. PSV verliest uit met 6-1 van Rapid Wien.
      • 4 oktober » De Citroën DS19 wordt gepresenteerd.
      • 26 oktober » De Republiek Vietnam (Zuid-Vietnam) wordt uitgeroepen.
      • 24 november » De Fokker F27 Friendship maakt zijn eerste proefvlucht.
      • 1 december » Rosa Parks weigert haar zitplaats in een bus in Alabama af te staan aan een blanke man, en wordt gearresteerd wegens overtreding van de rassenwetten van de staat Alabama.
      • 9 december » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club de Deportes La Serena.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Wijsman

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Wijsman.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Wijsman.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Wijsman (onder)zoekt.

    De publicatie Genealogie Kramer is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Cornelis Kramer, "Genealogie Kramer", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-kramer/I176.php : benaderd 6 januari 2026), "Gerarda Wijsman (1873-1955)".