Genealogie Jaegers-Spring » Maria Catharina Senden (1789-1867)

Persoonlijke gegevens Maria Catharina Senden 

Bronnen 1, 2, 3

Gezin van Maria Catharina Senden

Zij is getrouwd met Jan Willem Kooken.Bron 4

Zij zijn getrouwd op 5 november 1821 te Hulsberg, Niederlande, zij was toen 32 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Maria Ida Kooken  1834-1905 
  2. Anna Elisabetha Kooken  1824-1905 
  3. Maria Helena Kooken  1826-1917
  4. Anna Barbara Kooken  1828-1905 
  5. Hermanus Kooken  1832-1914 
  6. Philomena Kooken  ????-1857
  7. Hendrik Kooken  1834-1868
  8. Anna Maria Kooken  1839-????


Notities over Maria Catharina Senden

Taufzeugen: Anna Maria Snackers, Henricus Senden.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Catharina Senden?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maria Catharina Senden

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Maria Catharina Senden


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Genlias
      Bron Burgerlijke stand - Overlijden
      Archieflocatie Regionaal Historisch Centrum Limburg
      Algemeen Toegangnr: 12.109
      Inventarisnr: 9
      Gemeente: Strucht
      Soort akte: Overlijdensakte
      Aktenummer: 1
      Aangiftedatum: 20-03-1867
      Overledene Maria Catharina Senden
      Geslacht: V
      Overlijdensdatum: 20-03-1867
      Leeftijd: 70
      Overlijdensplaats: Strucht
      Vader Gerard Senden
      Moeder Elisabeth Schillings
      Partner Jan Willem Kooken
      Relatie: echtgenote
    2. RK. Par. H. Jacobus de Meerdere: DHO in Hulsberg
    3. Senden Web Site, Huub Senden, Maria Catherina Senden, 15 januari 2012
      Durch Bestätigen eines Smart Match hinzugefügt
      MyHeritage.com Familienstammbaum 
      Familienseite: Senden Web Site
      Familienstammbaum: Senden Family Tree
    4. Gezinsklappers Werkgroep Waubach
      Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
      Archieflocatie Regionaal Historisch Centrum Limburg
      Algemeen Toegangnr: 12.046
      Inventarisnr: 3
      Gemeente: Hulsberg
      Soort akte: Huwelijksakte
      Aktenummer: 0
      Datum: 05-11-1821
      Bruidegom Joannes Wilhelmus Kooken
      Geboortedatum: 16-05-1789
      Geboorteplaats: Crawinkel/ Geleen
      Bruid Maria Catharina Senden
      Geboortedatum: 16-03-1797
      Geboorteplaats: Hulsberg
      Vader bruidegom Wilem Kooken
      Moeder bruidegom Catharina Cleijnen
      Vader bruid Gerardus Senden
      Moeder bruid Elisabeth Schillings

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 16 juli 1789 lag rond de 20,0 °C. Er was 22 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1789: Bron: Wikipedia
      • 14 juni » De over boord gezette kapitein en bemanning van de HMAV Bounty bereiken Timor.
      • 20 juni » In Versailles leggen vertegenwoordigers van de derde stand en hun sympathisanten uit de lagere geestelijkheid en de adel de Eed op de Kaatsbaan af.
      • 4 augustus » Afschaffing van de feodale traditie in Frankrijk door de Nationale Vergadering.
      • 28 augustus » Ontdekking van het Saturnusmaantje Enceladus door William Herschel.
      • 3 oktober » George Washington roept 26 november 1789 de eerste Thanksgiving Day in het bestaan van de Verenigde Staten uit.
      • 6 november » Oprichting van het Bisdom Baltimore, het eerste rooms-katholieke bisdom in de Verenigde Staten van Amerika
    • De temperatuur op 5 november 1821 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt hagel regen. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1821: Bron: Wikipedia
      • 5 maart » James Monroe wordt beëdigd voor een tweede termijn als 5e President van de Verenigde Staten
      • 25 maart » Griekenland verklaart zich onafhankelijk.
      • 24 juli » Slag om Carabobo.
      • 28 juli » Peru verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
      • 27 september » Mexico's onafhankelijkheid wordt erkend na 11 jaar oorlog.
      • 1 december » De Republiek Santo Domingo verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
    • De temperatuur op 20 maart 1867 lag rond de 3,2 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 83%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1867: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 1 juli » De Dominion Canada wordt gevormd doordat Upper Canada (Ontario), Lower Canada (Quebec), New Brunswick en Nova Scotia samengevoegd worden tot een confederatie.
      • 14 juli » Alfred Nobel geeft de eerste demonstratie van zijn uitvinding: dynamiet.
      • 2 augustus » Oprichting van de Vlaamse muziekschool in Antwerpen, onder leiding van de componist Peter Benoit.
      • 9 september » Het groothertogdom Luxemburg wordt onafhankelijk van België
      • 28 september » Toronto wordt de hoofdstad van Canada.
      • 18 oktober » De Verenigde Staten kopen Alaska van Rusland.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Senden

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Senden.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Senden.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Senden (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Jos Jaegers, "Genealogie Jaegers-Spring", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-jaegers-spring/R1291.php : benaderd 6 augustus 2025), "Maria Catharina Senden (1789-1867)".