Genealogie Jacobs » Jan Jacob "Jaap" Uittien (1912-1941)

Persoonlijke gegevens Jan Jacob "Jaap" Uittien 

  • Roepnaam is Jaap.
  • Hij is geboren op 1 augustus 1912 in Loppersum.
  • Beroep: aannemer van timmerwerken.
  • Hij is overleden op 1 april 1941 in St.Idesbald (Belgie), hij was toen 28 jaar oud.
    Was voor 3 maanden als timmerman werkzaam voor de N.N. Bouw en Handelmij "De Bever" uit Amsterdam in Mardijck (Noord Frankrijk). Tijdens zijn werk, aan de bouw van onderkomens voor militairen, getroffen door een kogel uit boordgeschut van een overkomend vliegtuig. Overleden in het marinelazeret St. Idesbald (Gemeente Koksijde (Belgie). Als enig bewijs daarvan is er een vodje papier van 15 bij 20 cm met daarop de volgende tekst:
    "Bescheinigung. Am 1.4.1941 verstarb hier im Marinelazarett St.Idesbald der Atbeiter Jean Uittien (hollander) geb. am 1.8.1912 zu Loppersum (Prov. Groningen) von der Bau-Firma De Bever, an der Folgen eines Bachdurchschusses.

    St. Idesbald, den 28. August 1841.
    (getekend Dr. Fokker(?).

  • Hij is begraven op 4 april 1941 in Duinkerken (Frankrijk).
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 9 april 2003.

Gezin van Jan Jacob "Jaap" Uittien

Hij is getrouwd met Catharina Ploeg.

Zij zijn op 26 november 1938 te 's-Gravenhage in ondertrouw gegaan.

Zij zijn getrouwd op 7 december 1938 te 's-Gravenhage, hij was toen 26 jaar oud.


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Jacob "Jaap" Uittien?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Jacob Uittien

Jan Jacob Uittien
1912-1941

1938

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 1 augustus 1912 lag tussen 9,3 °C en 18,5 °C en was gemiddeld 15,2 °C. Er was 7,2 uur zonneschijn (46%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1912: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
    • 12 maart » Oprichting van de Nederlandse Honkbalbond, de voorloper van de KNBSB.
    • 14 maart » Charles van Acker, Belgisch-Amerikaans autocoureur († 1998)
    • 29 maart » Robert Falcon Scott komt met 4 metgezellen om tijdens een vliegende sneeuwstorm op Antarctica.
    • 10 april » De Titanic verlaat de haven van Southampton, Engeland.
    • 14 april » Kort voor middernacht loopt de Titanic tijdens haar eerste reis op een ijsberg.
    • 1 oktober » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub Cerro Porteño.
  • De temperatuur op 7 december 1938 lag tussen 2,4 °C en 8,3 °C en was gemiddeld 5,9 °C. Er was 1,4 uur zonneschijn (18%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1938: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,6 miljoen inwoners.
    • 16 april » Groot-Brittannië erkent de Italiaanse annexatie van Abessinië.
    • 11 juni » België wordt opgeschud door de aardbeving bij Zulzeke met een sterkte van 5,6 op de schaal van Richter.
    • 13 juli » Op de Veluwe wordt het Kröller-Müller Museum geopend.
    • 28 augustus » Tweede Wereldoorlog - het concentratiekamp Mauthausen wordt geopend.
    • 9 oktober » Demonstratie van de eerste hoogtemeter op basis van radiogolven, in New York.
    • 10 november » Kristallnacht (nacht van 9 op 10 november).
  • De temperatuur op 1 april 1941 lag tussen 0,6 °C en 8,5 °C en was gemiddeld 4,3 °C. Er was 4,0 uur zonneschijn (31%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1941: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,9 miljoen inwoners.
    • 3 februari » De nazi's brengen Pierre Laval weer aan de macht in Vichy-Frankrijk.
    • 7 maart » De Duitse onderzeebootkapitein Günther Prien, kapitein van de U-47 komt samen met zijn bemanning om het leven.
    • 14 maart » Wolfgang Petersen, Duits filmregisseur
    • 4 september » USS Greer (DD-145) wordt beschoten door een Duitse onderzeeboot (U-652), alhoewel de VS neutraal zijn. Spanningen lopen op tussen de twee landen.
    • 21 oktober » Massamoorden door de nazi's in onder meer Kragujevac.
    • 7 december » In reactie op de Japanse aanval op Pearl Harbor raken de Verenigde Staten officieel betrokken bij de Tweede Wereldoorlog.
  • De temperatuur op 4 april 1941 lag tussen 1,8 °C en 11,9 °C en was gemiddeld 7,0 °C. Er was 3,4 uur zonneschijn (26%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1941: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,9 miljoen inwoners.
    • 6 februari » Auke Adema wint de zevende Elfstedentocht.
    • 1 augustus » Hillegersberg, Overschie en Schiebroek worden bij de gemeente Rotterdam gevoegd.
    • 21 oktober » Massamoorden door de nazi's in onder meer Kragujevac.
    • 31 oktober » Einde werkzaamheden aan de 18 meter hoge busten van de presidenten van de Verenigde Staten in Mount Rushmore.
    • 10 december » Japanse troepen landen in de Filipijnen, bezetten Guam, en brengen de Britse schepen HMS Prince of Wales en HMS Repulse tot zinken.
    • 25 december » Hongkong geeft zich over aan Japan.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Uittien

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Uittien.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Uittien.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Uittien (onder)zoekt.

De publicatie Genealogie Jacobs is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
K. Chr. Uittien, "Genealogie Jacobs", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-jacobs/I348.php : benaderd 15 maart 2026), "Jan Jacob "Jaap" Uittien (1912-1941)".