Stamboom Grooten » Gerrit Nijmeijer (1840-1909)

Persoonlijke gegevens Gerrit Nijmeijer 

  • Hij is geboren op 7 september 1840 in Zweeloo.
  • Hij is overleden op 30 mei 1909 in Odoorn, hij was toen 68 jaar oud.
    Notitie bij persoon:
    Odoorn, overlijdensakte, 1 juni 1909, aktenr. 48
    Overledene: Gerrit Nijmeijer, geboren te Zweeloo op 07-09-1840; beroep: tolgaarder; overleden te Odoorn op 30-05-1909; oud: 60 jaren, zoon van Geert Nijmeijer en Derkje Zwiers.
    Gehuwd geweest met Jantien Drenthe, in leven.

Gezin van Gerrit Nijmeijer

Hij is getrouwd met Jantien Drenthe.

Zij zijn getrouwd op 25 februari 1896 te Odoorn, hij was toen 55 jaar oud.Bron 1

Odoorn, huwelijksakte, 25 februari 1896, aktenr. 12
Bruidegom: Gerrit Nijmeijer, geboren te Zweeloo; oud: 47 jaren; beroep: zonder, zoon van Geert Nijmeijer en Derkje Zwiers.
Bruid: Jantien Drenthe, geboren te Odoorn; oud: 31 jaren; beroep: arbeidster; weduwe van Jacob Annen, dochter van Arend Drenthe en Jantien Erenstein, beroep: arbeidster.

Kind(eren):

  1. Dina Nijmeijer  1901-1993 


Notities over Gerrit Nijmeijer

Interne referentie: 629
Laatste wijziging : Aldfaer 3.5.2; 23 Februari 2009 19:15:48
Notitie bij persoon:
Odoorn, huwelijksakte, 25 februari 1896, aktenr. 12
Bruidegom: Gerrit Nijmeijer, geboren te Zweeloo; oud: 47 jaren; beroep: zonder, zoon van Geert Nijmeijer en Derkje Zwiers.
Bruid: Jantien Drenthe, geboren te Odoorn; oud: 31 jaren; beroep: arbeidster; weduwe van Jacob Annen, dochter van Arend Drenthe en Jantien Erenstein, beroep: arbeidster.
Overlijden aangifte
Datum: 1 Juni 1909
Bron : Odoorn, overlijdensakte, 1 juni 1909, aktenr. 48
Notitie bij persoon:
Tolgaarder

Voorouders (en nakomelingen) van Gerrit Nijmeijer

Gerrit Nijmeijer
1840-1909

1896

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Odoorn, huwelijksakte, 25 februari 1896, aktenr. 12

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 7 september 1840 lag rond de 17,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: omtrent betrokken windstil regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1840: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 17 januari » De Republiek van de Rio Grande verklaart zich onafhankelijk van Mexico.
    • 22 januari » Britse kolonisten komen aan in Nieuw-Zeeland.
    • 6 mei » In het Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Ierland verschijnen de eerste postzegels ter wereld.
    • 2 juni » Oprichting van het Apostolisch Vicariaat Limburg in Nederland.
    • 7 oktober » Koning Willem I doet afstand van de troon.
    • 15 december » De resten van Napoleon Bonaparte worden bijgezet in de Invalides.
  • De temperatuur op 25 februari 1896 lag rond de -5,1 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 65%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1896: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 5 januari » In de Wiener Presse verschijnt het eerste, publieke artikel over de door Wilhelm Röntgen ontdekte röntgenstraling.
    • 1 maart » De Franse natuurkundige Antoine Henri Becquerel ontdekt het fenomeen radioactiviteit.
    • 6 april » In Athene beginnen de eerste moderne Olympische Spelen.
    • 16 augustus » Skookum Jim Mason vindt een rijke goudader in Klondike (Noordwest Canada). Binnen een jaar komen minstens 50.000 mensen hun geluk beproeven.
    • 13 september » Paus Leo XIII verklaart in zijn apostolische brief Apostolicae Curae de priester- en bisschopswijdingen en Apostolische successie in de Kerk van Engeland ongeldig.
    • 3 december » Herman Hollerith richt de Tabulating Machine Company op, een voorloper van IBM.
  • De temperatuur op 30 mei 1909 lag tussen 9,2 °C en 19,7 °C en was gemiddeld 14,2 °C. Er was 4,7 uur zonneschijn (29%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1909: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,8 miljoen inwoners.
    • 21 februari » De Rotterdamse politie stelt een rijwielbrigade in.
    • 18 april » Jeanne d'Arc wordt in Rome zalig verklaard.
    • 24 juni » Oprichting van de Chileense voetbalclub CD Everton in Viña del Mar.
    • 27 juni » In Etten-Leur vindt de eerste gemotoriseerde vlucht boven Nederland plaats. De piloot is de Franse luchtvaartpionier Charles de Lambert.
    • 20 juli » Georges Clemenceau dient zijn ontslag in als premier van Frankrijk.
    • 17 september » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Real Sociedad.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Nijmeijer


De publicatie Stamboom Grooten is opgesteld door Henk Grooten (contact is niet mogelijk).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Henk Grooten, "Stamboom Grooten", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-grooten/I623.php : benaderd 26 januari 2026), "Gerrit Nijmeijer (1840-1909)".