Genealogie Groot » Johannes Franciscus Leusden (± 1820-1879)

Persoonlijke gegevens Johannes Franciscus Leusden 


Gezin van Johannes Franciscus Leusden

Hij is getrouwd met Jannigje Vroonhof.

Zij zijn getrouwd op 6 november 1856 te Wijk bij Duurstede.

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Het Utrechts Archief
Algemeen Toegangnr: 481
Inventarisnr: 1002
Gemeente: Wijk bij Duurstede
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 14
Datum: 06-11-1856
Bruidegom Johannis Franciscus van Leusden
Leeftijd: 36
Geboorteplaats: Werkhoven
Bruid Jannigje Froonhof
Leeftijd: 25
Geboorteplaats: Wijk bij Duurstede
Vader bruidegom Filippus van Leusden
Moeder bruidegom Arnolda Siters
Vader bruid Jan Froonhof
Moeder bruid Catharina de Kok

Notities over Johannes Franciscus Leusden

Geboren: Cir 1820, Werkhoven 110
Huwelijk: Jannigje Froonhoff op 6 Nov 1856 in Wijk bij Duurstede 110
Overleden: 11 apr 1879, Wijk bij Duurstede op de leeftijd van 59 111

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes Franciscus Leusden?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 11 april 1879 lag rond de 2,7 °C. De winddruk was 13 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 53%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1879: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 22 januari » De Zoeloes verslaan de Britten in de Slag bij Isandlwana.
    • 14 maart » Albert Einstein, Duits theoretisch fysicus († 1955)
    • 19 april » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC St. Gallen.
    • 15 september » In Haarlem wordt de eerste voetbalclub van Nederland opgericht, door de 14-jarige Pim Mulier. Hij noemt de club HFC, de Haarlemsche Football Club.
    • 21 oktober » Eerste demonstratie van de gloeilamp door Thomas Edison.
    • 31 december » Thomas Edison laat rondom een park tientallen gloeilampen branden als feestversiering en demonstreert daarmee zijn nieuwste uitvinding: het elektrisch licht.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Leusden

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Leusden.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Leusden.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Leusden (onder)zoekt.

De publicatie Genealogie Groot is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
K. Groot, "Genealogie Groot", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-groot/I905.php : benaderd 11 januari 2026), "Johannes Franciscus Leusden (± 1820-1879)".