De temperatuur op 27 oktober 1893 lag rond de 6,2 °C. Er was 4 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 95%. Bron: KNMI
21 februari » In Argentinië wordt de Argentijnse voetbalbond ("Asociación del Fútbol Argentino") opgericht.
10 maart » Ivoorkust wordt een Franse kolonie.
12 juni » Paus Leo XIII creëert vijf nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse bisschop van Mantua Giuseppe Sarto.
11 augustus » De Amerikaan Arthur Augustus Zimmerman wordt in Chicago (Illinois) de eerste wereldkampioen wielrennen op de baan.
16 november » Oprichting van de Tsjechische voetbalclub Sparta Praag.
23 december » Eerste opvoering van de Duitse opera Hänsel und Gretel.
Dag van overlijden 26 januari 1944
De temperatuur op 26 januari 1944 lag tussen 0,6 °C en 7,1 °C en was gemiddeld 5,2 °C. Er was 2,9 mm neerslag gedurende 3,3 uur. Er was 4,2 uur zonneschijn (48%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
16 mei » Sinti en Roma in Auschwitz-Birkenau komen in opstand tegen dreigende massamoord door vergassing.
18 mei » De Nederlandse torpedoboot Arend zinkt na op een mijn te zijn gelopen.
2 september » Tweede Wereldoorlog: de geallieerde troepen trekken België binnen.
27 oktober » Bevrijding van Tilburg.
3 november » Vlissingen wordt bevrijd tijdens de Tweede Wereldoorlog.
16 december » Begin van het Ardennenoffensief. Een V-2-raket treft de Cinema Rex in Antwerpen waarbij 567 mensen omkomen.
Dag van begraven 31 januari 1944
De temperatuur op 31 januari 1944 lag tussen 3,5 °C en 8,5 °C en was gemiddeld 6,5 °C. Er was 1,5 uur zonneschijn (17%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
3 juni » Het Franse Comité van Nationale Bevrijding zal zich voortaan als 'Voorlopige Regering van de Franse Republiek' beschouwen.
2 september » Tweede Wereldoorlog: Anne Frank en haar familie worden op de laatste transporttrein van Kamp Westerbork naar Auschwitz gezet. Drie dagen later komen ze aan.
5 september » Geallieerden bevrijden Brussel.
31 oktober » Terugtrekkende Duitse strijdkrachten blazen de brug bij Keizersveer gedeeltelijk op.
16 december » Begin van het Ardennenoffensief. Een V-2-raket treft de Cinema Rex in Antwerpen waarbij 567 mensen omkomen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: K. Groot, "Genealogie Groot", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-groot/I1719.php : benaderd 13 januari 2026), "Margareta Beentjes (1893-1944)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.