Genealogie Groot » Jansje Groot (1863-1917)

Persoonlijke gegevens Jansje Groot 


Gezin van Jansje Groot

Zij is getrouwd met Rens Zomerdijk.

Zij zijn getrouwd op 15 september 1886 te Warmenhuizen, zij was toen 22 jaar oud.Bron 1

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Noord-Hollands Archief
Algemeen Toegangnr: 358
Inventarisnr: 358.130
Gemeente: Warmenhuizen
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 15
Datum: 15-09-1886
Bruidegom Rens Zomerdijk
Leeftijd: 19
Geboorteplaats: Schoorl
Bruid Jansje Groot
Leeftijd: 22
Geboorteplaats: Warmenhuizen
Vader bruidegom Gerrit Zomerdijk
Moeder bruidegom Maartje van Schagen
Vader bruid Klaas Groot
Moeder bruid Grietje Bleeker
Nadere informatie beroep Bg.: arbeider; beroep vader Bd.: arbeider

Kind(eren):

  1. Gerrit Zomerdijk  1887-????
  2. Zomerdijk  1888
  3. Cornelis Zomerdijk  1893-????
  4. Grietje Zomerdijk  1895-1895
  5. Rens Zomerdijk  ± 1897-1899
  6. Grietje Zomerdijk  1898-????
  7. Jansje Zomerdijk  ± 1900-1900
  8. Jansje Zomerdijk  1906-1944


Notities over Jansje Groot

Gehuwd op 15 september 1886, Warmenhuizen, Noord-Holland, met Rens Zomerdijk 1867-1924 en hun kinderen:
Gerrit Zomerdijk 1887
Nicolaas Zomerdijk 1889
Anna Maria Zomerdijk 1892
Cornelis Zomerdijk 1893
Grietje Zomerdijk 1898
Jansje Zomerdijk 1906-1944

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jansje Groot?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jansje Groot

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jansje Groot

Bregje Kamper
1800-1852
Piet Bleeker
????-< 1866
Maartje Praat
????-> 1866

Jansje Groot
1863-1917

1886
Zomerdijk
1888-1888
Rens Zomerdijk
± 1897-1899
Jansje Zomerdijk
± 1900-1900

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. (Niet openbaar)
    2. genea pedete

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 1 december 1863 lag rond de -3,8 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • In het jaar 1863: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 1 januari » Abraham Lincoln ondertekent de emancipatieproclamatie.
      • 30 maart » Prins Wilhelm Georg van Sleeswijk-Holstein-Sonderburg-Glücksburg wordt koning George I van Griekenland.
      • 30 april » Mexicaanse troepen vallen het Frans Vreemdelingenlegioen aan in Camarón. Thans feestdag van het Vreemdelingenlegioen.
      • 11 augustus » Cambodja wordt een protectoraat van Frankrijk.
      • 31 oktober » Begin van de werken voor de Nieuwe Waterweg.
      • 8 december » Brand in de Iglesia de la Compañia de Jesus in Santiago, Chile. Dodelijkste gebouwbrand in de moderne geschiedenis. Tussen 2000 en 3000 doden.
    • De temperatuur op 15 september 1886 lag rond de 16,4 °C. De winddruk was 20 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 61%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1886: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 8 mei » De eerste Coca-Cola wordt verkocht.
      • 3 juli » Carl Benz maakt een proefritje met zijn eerste auto, te Mannheim.
      • 4 september » De Noord-Amerikaanse indianenleider Geronimo geeft zich over.
      • 28 oktober » Het Vrijheidsbeeld in New York wordt ingehuldigd.
      • 22 november » Oprichting van de Rooms-katholieke Missio sui juris Belgisch Congo.
      • 29 december » Zaligverklaring van 54 Engelse martelaren, onder wie John Fisher en Thomas More.
    • De temperatuur op 14 april 1917 lag tussen 1,2 °C en 10,8 °C en was gemiddeld 6,4 °C. Er was 3,6 uur zonneschijn (26%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • In het jaar 1917: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,5 miljoen inwoners.
      • 27 januari » Coen de Koning wint voor de tweede keer in successie de Elfstedentocht. Hij doet dit in een parcoursrecord van 9 uur en 53 minuten.
      • 6 april » De Verenigde Staten verklaren Duitsland de oorlog (zie Eerste Wereldoorlog).
      • 9 april » Canadezen veroveren Vimy Ridge tijdens een offensief bij Arras.
      • 7 november » Het Egyptische Expeditieleger wint de Derde Slag om Gaza.
      • 10 november » De Derde Slag om Ieper gestreden tijdens de Eerste Wereldoorlog.
      • 9 december » De Turken worden door de Britten verslagen. Jeruzalem wordt bevrijd.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Groot

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Groot.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Groot.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Groot (onder)zoekt.

    De publicatie Genealogie Groot is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    K. Groot, "Genealogie Groot", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-groot/I1334.php : benaderd 21 februari 2026), "Jansje Groot (1863-1917)".