Noot: plaats en datum betwistbaar; vlg. Archiefkaarten A'dam 1939-1960 zou hij geboren zijn op 16 september ...[?] te Bremen.
Aangenomen is dat het ambtenaren-pensioenregister een voldoende betrouwbare bron is voor leeftijd en herkomst. De Administratie Indische Pensioenen: Pensioenregisters, 1815-1940 stelt als geboorteplaats Elberfeld (Noordrijn-Westphalen) en geboortedatum 18 vi 1885. Deze gegevens zijn aangehouden.
Hij is getrouwd met Ada Marie Brand Flu.
Noot: volgens VT1950 kreeg zij 6 kinderen op een leeftijd van resp. 25, 27, 28, 30, 33 [overleden?], 36 jaar.
Zij zijn rond februari 1914 te Paramaribo, Paramaribo, Suriname verloofd.Bron 7
Zij zijn getrouwd op 4 oktober 1916 te Paramaribo, Paramaribo, Suriname, hij was toen 31 jaar oud.Bron 8Kind(eren):
Gebeurtenis (Ondertrouw) tussen 9 september 1916 en 15 september 1916 in Paramaribo, Paramaribo, Suriname .Bron 9
Gebeurtenis (Residence) rond 1920 in Marowijne, Suriname .
https://www.openarchieven.nl/nas:582fe5c3-1966-11da-d6bf-9b43432906e6
Gebeurtenis (Residentie) rond 1921 in Marowijne, Suriname : Kapplerstraat 7 [lijst 1/ 152].Bron 10
Gebeurtenis (Residence) rond 1950 in Paramaribo, Paramaribo, Suriname : Watermolenstraat 42.Bron 11
Noot: een Carl Auguste S (*Hannover22-3-1870) werd gedenaturaliseerd in Frankrijk te Mascaraop 21-11-1917 (na naturalisatie op 6-11-1897
Journal officiel de la République française. Lois p.1240
https://gallica.bnf.fr/ark:/12148/bpt6k6357560g.image.r=SEUTE.f2.hl
https://suriname.nu/surinamenieuws/seute-de-goslar-en-copieweg/ :
Nico Eigenhuis "Seute"
"Bij aanvang van WO2 werden in Suriname degenen met een Duits paspoort met hun gezinnen geïnterneerd. Dit leverde soms schrijnende situaties op, zoals in het geval van de familie Seute. Karl August Freiderich Robert Seute (1885-1956) uit het Duitse Eberfeld zou als militair in 1909 in dienst treden van het Nederlandse leger, waarvoor hij 24 jaar actief was.
In 1916 trad hij in het huwelijk met een Surinaamse, met wie hij meerdere kinderen kreeg. Ze woonden respectievelijk in Paramaribo en vervolgens Albina. Seute zou na de inval te Curaçao van de Venezolaan Urbina in 1929 naar het eiland worden gezonden, en verkreeg bij zijn uitdiensttreding 1934 een verklaring van aanbeveling van gouverneur Kielstra.
Dit stond niet in de weg dat hij met vrouw en kinderen werd geïnterneerd. Het leidde in 1944 met betrekking tot de zoons tot de vraag hoe dit met Nederlandse onderdanen kon gebeuren. In 1945 kwam de vraag aan de orde of het terecht was dat de zoons van Seute te Copieweg geïnterneerd waren, temeer omdat een van ze – Erwin Robert- in 1940 van een Nederlands paspoort was voorzien, en een andere zoon zich had aangemeld voor de Nederlandse Marine.
Hiernaast kwam de vraag aan de orde of Seute senior niet als Nederlands onderdaan moest worden gezien. In 1946 werd Findlay de vraag gesteld hoe het kon dat Erwin Robert Seute met zijn Nederlands paspoort geïnterneerd was terwijl elders de in Duitsland geboren “Statenlozen” reeds in vrijheid waren gesteld.
Pos bracht hier tegenin dat de jongens een verklaring van trouw aan Hitler zouden hebben getekend. Seute senior zou tot zijn overlijden in Suriname woonachtig blijven, maar de internering liet binnen het gezin de nodige sporen achter. [...]
De Surinaamse echtgenote van Karl Seute was Ada Marie Brand Flu, geboren op 16 september 1893 te Paramaribo. Zij en haar kinderen hadden de Nederlandse nationaliteit en Seute zelf was statenloos, alhoewel hij officieel als Nederlandse onderdaan beschouwd werd. Als hij zijn Duitse nationaliteit niet had opgegeven, had hij immers in 1909 niet in Nederlandse krijgsdienst kunnen treden.
Hij verliet het K.N.I.L. in 1935 met pensioen als sergeant en ging onmiddellijk over in een Gouvernements-betrekking als opzichter aan de wegwerken van Coronie, waar hij tot aan zijn arrestatie in zijn functie bleef. De redenen voor zijn internering van 1940 t/m 1946 bleven hem altijd volstrekt onbekend.
Ook zijn Surinaamse vrouw was in 1940 enige tijd geïnterneerd enkel om het feit dat ze getrouwd was met een man die in Duitsland geboren was."
——————————————
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Carl August Friedrich Robert Seute | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1916 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ada Marie Brand Flu | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||