Genealogische database Eisenga » Elizabeth Pieters (1770-1813)

Persoonlijke gegevens Elizabeth Pieters 


Gezin van Elizabeth Pieters

Zij heeft/had een relatie met Geert Egges Hoving.Bron 3


Kind(eren):

  1. Egge Geerts Hoving  1797-1872 
  2. Pieter Geerts Hoving  1799-1846 
  3. Freerk Geerts Hoving  1801-1842 
  4. Hilje Geerts Hoving  1810-1816


Tijdbalk Elizabeth Pieters

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Elizabeth Pieters


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Doopregister Hervormde Gemeente te Bierum, 124/37 (Algemene bron)
    2. Genlias, Overlijdensakte, nr. 37, gemeente Appingedam (Algemene bron)
    3. DTB Bierum, 124/38/23 (Algemene bron)

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 11 november 1770 lag rond de 10,0 °C. Er was 22 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het west ten zuiden. Typering van het weer: regen zeer betrokken. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1770: Bron: Wikipedia
      • 29 april » James Cook ontdekt Botany Bay, Australië.
      • 16 mei » De 14-jarige Marie Antoinette van Oostenrijk trouwt de 15-jarige Louis-Auguste, de latere koning Lodewijk XVI van Frankrijk.
      • 22 augustus » James Cooks expeditie komt aan op de oostkust van Australië.
      • 22 december » Het IJzerkoekenoproer in Coevorden.
    • De temperatuur op 22 mei 1813 lag rond de 12,0 °C. Er was 22 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt bui. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1813: Bron: Wikipedia
      • 17 januari » De Brit Humphry Davy ontdekt de lichtboog.
      • 4 maart » James Madison wordt beëdigd voor een tweede termijn als 4e president van de Verenigde Staten
      • 16 maart » Pruisen verklaart Napoleon de oorlog.
      • 29 april » Rubber wordt gepatenteerd.
      • 13 november » De acteur Frederikus Adrianus Rosenveldt wordt door de Franse politie gearresteerd nadat hij op het toneel "Vivat Oranje!" heeft geroepen. Hij wordt in gevangenschap naar Frankrijk afgevoerd.
      • 29 december » Britse soldaten steken Buffalo (New York) in brand tijdens de Oorlog van 1812.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia



    De publicatie Genealogische database Eisenga is opgesteld door Ruut Eisenga (contact is niet mogelijk).
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Ruut Eisenga, "Genealogische database Eisenga", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-eisenga/I687.php : benaderd 2 januari 2026), "Elizabeth Pieters (1770-1813)".