Genealogische database Eisenga » Jantje Alderts Eisenga (1887-1976)

Persoonlijke gegevens Jantje Alderts Eisenga 

Bron 1

Gezin van Jantje Alderts Eisenga

Zij is getrouwd met Joost Dering.Bron 2

Zij zijn getrouwd op 5 juni 1913 te Ten Boer, GR, NLD, zij was toen 26 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Siebrand Dering  1914- 
  2. Ietje Klazina Dering  1916-2005 
  3. (Niet openbaar)
  4. Jurrien Dering  1923-2011


Tijdbalk Jantje Alderts Eisenga

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jantje Alderts Eisenga


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Geboorteakte, nr. 25, gemeente Bedum (Algemene bron)
    2. Sijbolts & Cornelis, VIII.41; IX.96; Huwelijksakte, nr. 28, gemeente Ten Boer (Algemene bron)

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 19 februari 1887 lag rond de 4,2 °C. Er was 0.4 mm neerslag. De winddruk was 12 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 85%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1887: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 28 januari » De eerstesteenlegging van de Eiffeltoren vindt plaats in Parijs. De toren wordt ingehuldigd op 31 maart 1889.
      • 8 mei » Het Leger des Heils start zijn evangelisatiewerk in Nederland met de eerste openbare bijeenkomst in Amsterdam.
      • 12 juli » Oprichting van Odense Cricketklub, waar twee jaar later de Deense voetbalclub Odense BK uit voortkomt.
      • 26 juli » Het eerste Esperantoboek komt uit. De verwachting is dat binnen 100 jaar de hele wereld deze taal spreekt.
      • 21 augustus » Oprichting van de Noorse sociaaldemocratische partij genaamd Det Norske Arbeiderpartiet.
      • 1 september » Emile Berliner vraagt octrooi aan op de grammofoonplaat.
    • De temperatuur op 5 juni 1913 lag tussen 12,0 °C en 21,6 °C en was gemiddeld 15,9 °C. Er was 29,5 mm neerslag. Er was 2,5 uur zonneschijn (15%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • In het jaar 1913: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,1 miljoen inwoners.
      • 10 april » Oprichting van de Bulgaarse voetbalclub Slavia Sofia.
      • 29 juli » Oprichting van de Noorse voetbalclub Vålerenga IF.
      • 24 augustus » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub Club Rubio Ñú.
      • 28 augustus » Koningin Wilhelmina opent het Vredespaleis in Den Haag.
      • 4 september » Huwelijk van ex-koning Emanuel II van Portugal en prinses Augusta Victoria van Hohenzollern-Sigmaringen in Sigmaringen.
      • 25 oktober » Oprichting van het bisdom Rijsel in Frankrijk, afgesplitst van het aartsbisdom Kamerijk.
    • De temperatuur op 12 maart 1976 lag tussen 1,4 °C en 9,4 °C en was gemiddeld 4,5 °C. Er was 1,0 mm neerslag gedurende 1,7 uur. Er was 3,1 uur zonneschijn (27%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
    • In het jaar 1976: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 13,7 miljoen inwoners.
      • 27 februari » Stephen Holland scherpt in Sydney het wereldrecord op de 1500 meter vrije slag aan tot 15.10,89. Het oude record (15.20,91) stond sinds 21 juni 1975 op naam van de Amerikaanse zwemmer Tim Shaw.
      • 9 maart » Het neerstorten van een ski-cabine in de Italiaanse wintersportplaats Cavalese kost 42 toeristen het leven.
      • 16 juni » Studentenrellen in Soweto, Zuid-Afrika.
      • 21 juni » De communistische partij van Enrico Berlinguer wint de verkiezingen in Italië.
      • 21 juni » Zwemmer Brian Goodell verbetert in Long Beach het wereldrecord op de 1500 meter vrije slag tot 15.06,66. Het oude record (15.10,89) stond sinds 27 februari 1976 op naam van Stephen Holland.
      • 20 juli » Het onbemande ruimtevaartuigje Viking 1 maakt een zachte landing op de planeet Mars.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Eisenga

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Eisenga.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Eisenga.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Eisenga (onder)zoekt.

    De publicatie Genealogische database Eisenga is opgesteld door Ruut Eisenga (contact is niet mogelijk).
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Ruut Eisenga, "Genealogische database Eisenga", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-eisenga/I4829.php : benaderd 16 februari 2026), "Jantje Alderts Eisenga (1887-1976)".