Beroep: kooiman =ving en verkocht wilde eenden die middels een lokeend in een kooi terecht gekomen waren; handelaar in biezen en liezen (waterplanten).
(Functie) : van 1685 tot 1687 armmeester van Naaldwijk; ouderling in 1693 en 1698.
(Lening) : leent in 1699 van Jhr. J.N. van Malepert, heer van Kraaijestein, de som van 108 car.gl., terug te betalen in 4 jaar in 4 termijnen. Sluit in 1676 een pachtovereenkomst voor een 'koyerije' met de grafelijkheid, voor 8 jaar in de heerlijkheid Kraai.
(Koop woning) : Op 16-12-1673 koopt hij een pand ten Oosten van Arien Jansz Visscher, zijn schoonvader, en ten Westen van Pieter Ariensz Heuvel voor 185 gld..
Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Bos.
Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Bos (onder)zoekt.
De publicatie Genealogische database Eisenga is opgesteld door Ruut Eisenga (contact is niet mogelijk).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Ruut Eisenga, "Genealogische database Eisenga", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-eisenga/I3668.php : benaderd 1 januari 2026), "Arien Baltens Bos (± 1635-1712)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.