Genealogische database Eisenga » Jan Pieters Weijer (1728-1800)

Persoonlijke gegevens Jan Pieters Weijer 


Gezin van Jan Pieters Weijer

Hij is getrouwd met Marchje Luitjes.

Ze zijn in de kerk getrouwd


Kind(eren):

  1. Faakje Jans Weijer  1755-???? 
  2. Ida Jans Weijer  1757-1832 


Tijdbalk Jan Pieters Weijer

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Pieters Weijer


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Doopboek Herv. gem. Hoogezand, DTB 124/227/13 (Doopboek)

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 8 februari 1728 lag rond de -14,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: helder. Bijzondere weersverschijnselen: . Bron: KNMI
    • Van 1702 tot 1747 kende Nederland (ookwel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden) zijn Tweede Stadhouderloze Tijdperk.
    • In het jaar 1728: Bron: Wikipedia
      • 4 mei » De opera Tolomeo, re di Egitto van Georg Friedrich Händel gaat in première in Londen.
      • 25 mei » Frederik Lodewijk van Nassau-Ottweiler wordt opgevolgd door zijn achterneven Karel en Willem Hendrik II van Nassau-Usingen.
    • De temperatuur op 22 februari 1800 lag rond de 0,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1800: Bron: Wikipedia
      • 14 maart » Kardinaal Chiaramonti wordt in Venetië gekozen tot Paus Pius VII.
      • 21 maart » Kroning van Paus Pius VII in Venetië.
      • 28 maart » Het Iers parlement tekent de Act of Union waarin akkoord gegaan wordt met een vereniging met Groot-Brittannië.
      • 5 september » Malta, dat door de Fransen bezet was, valt in handen van de Britten.
      • 17 november » De Verenigde Staten hebben hun nieuwe federale hoofdstad in gebruik genomen: Washington D.C., aan de oever van de rivier de Potomac.
      • 24 december » Moordaanslag op Napoleon. Een bom ontploft naast zijn rijtuig als hij op weg is naar de opera.

    Over de familienaam Weijer

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Weijer.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Weijer.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Weijer (onder)zoekt.

    De publicatie Genealogische database Eisenga is opgesteld door Ruut Eisenga (contact is niet mogelijk).
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Ruut Eisenga, "Genealogische database Eisenga", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-eisenga/I10409.php : benaderd 31 december 2025), "Jan Pieters Weijer (1728-1800)".