Genealogie Eijkman, De Winter, en anderen » Jacob Nuijen (1761-1831)

Persoonlijke gegevens Jacob Nuijen 


Gezin van Jacob Nuijen

Hij is getrouwd met Jacomina Gerrits.

Toestemming voor het huwelijk is 5 juni 1789 verkregen te Twello ,GE.

Zij zijn getrouwd op 5 juni 1789 te Twello ,GE.


Kind(eren):

  1. Gerrit Herms Nuyen  1791-????
  2. Nuy Willems Westhof  1793-1828 
  3. Agnita Nuyen  1795-1866
  4. Jan Aards Nuyen  1797-????
  5. Jacomina Nuyen  1798-????
  6. Jacob Westhof  1800-1872 


Notities over Jacob Nuijen

Jacob heeft in 1789 in Harskamp (GE) gewoond, later wonen ze in Twello(GE) op boerderij "de Beukelaar". Op 26 september 1814 worden lidmaat van de kerk van Apeldoorn: Harmina Gerrits, Nuy Willems Westhof en Agnita Westhof, alle drie met attestatie van het Nijbroek (GE).
Hij is in ondertrouw gegaan te Twello (GE) op 5 juni 1789. Proclamaties te Twello (GE) en Otterlo (GE) 7-14-21 juni 1789.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacob Nuijen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jacob Nuijen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jacob Nuijen

Willem Reinds
1695-1761
Eijmbert Jans
< 1702-????
Harmtien Roelofs
< 1706-????
Nuy Willems
1723-1803

Jacob Nuijen
1761-1831

1789
Agnita Nuyen
1795-1866
Jacob Westhof
1800-1872

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. akte 37

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 5 juni 1789 lag rond de 12,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1789: Bron: Wikipedia
      • 3 juni » De sloep met de getrouwen van Bligh (Bounty) koerst door de nauwe doorgang tussen het Prince of Wales-eiland en het vasteland van Australië.
      • 14 juni » De over boord gezette kapitein en bemanning van de HMAV Bounty bereiken Timor.
      • 18 juni » Keizer Jozef II schaft de Blijde Inkomst van Brabant af en geeft daarmee aanleiding tot de Brabantse Omwenteling.
      • 3 oktober » George Washington roept 26 november 1789 de eerste Thanksgiving Day in het bestaan van de Verenigde Staten uit.
      • 27 oktober » Slag bij Turnhout tegen de Oostenrijkers.
      • 6 november » Oprichting van het Bisdom Baltimore, het eerste rooms-katholieke bisdom in de Verenigde Staten van Amerika
    • De temperatuur op 22 september 1831 lag rond de 19,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuiden. Typering van het weer: omtrent betrokken. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1831: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
      • 6 februari » Kroning van Paus Gregorius XVI in Rome.
      • 7 februari » De Belgische Grondwet wordt afgekondigd. België wordt een parlementaire monarchie met scheiding van de drie machten: de wetgevende, de uitvoerende en de rechterlijke macht.
      • 15 juni » De Franse wiskundige Évariste Galois wordt voor de rechtbank voorgeleid wegens het bedreigen van koning Lodewijk Filips van Frankrijk.
      • 17 juli » Koning Leopold I komt naar België.
      • 21 juli » Eedaflegging van Leopold I, de eerste koning der Belgen. Ter herinnering hieraan is 21 juli de nationale feestdag van België.
      • 8 september » Opening van de eerste zitting van het Belgisch Parlement, dat 102 volksvertegenwoordigers en 51 senatoren telt.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Nuijen

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Nuijen.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Nuijen.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Nuijen (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Wessel Eijkman, "Genealogie Eijkman, De Winter, en anderen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-eijkman-de-winter/I6405.php : benaderd 24 februari 2026), "Jacob Nuijen (1761-1831)".