De temperatuur op 30 april 1917 lag tussen 2,5 °C en 16,2 °C en was gemiddeld 9,6 °C. Er was 11,4 uur zonneschijn (77%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
2 maart » Gedwongen aftreden van tsaar Nicolaas II van Rusland.
31 maart » De Verenigde Staten nemen de Maagdeneilanden over na betaling van $25 miljoen aan Denemarken.
9 april » Canadezen veroveren Vimy Ridge tijdens een offensief bij Arras.
21 september » Britse troepen verslaan de Turken bij Megiddo. De Slag bij Megiddo is afgelopen en de Ottomanen worden uit Palestina verdreven.
8 december » De Turken, onder bevel van Erich von Falkenhayn, plannen een aanval op de Britse linies van Edmund Allenby. De Slag om Jeruzalem is begonnen.
26 december » De Slag om Jeruzalem is afgelopen. De Eerste Wereldoorlog in en rond Jeruzalem is afgelopen. De Britten winnen de slag.
Trouwdag 8 november 1941
De temperatuur op 8 november 1941 lag tussen 0,3 °C en 7,9 °C en was gemiddeld 3,9 °C. Er was 3,4 mm neerslag gedurende 1,7 uur. Er was 3,5 uur zonneschijn (38%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
6 januari » Amerikaans president F.D. Roosevelt spreekt zijn Four Freedoms-speech uit.
4 februari » De Maasbode wordt door de Duitse bezetter verboden en verschijnt niet meer.
14 maart » Peet Petersen, Nederlands voetballer († 1980)
15 maart » Stichting van het Onafhankelijkheidsfront, de belangrijkste verzetsorganisatie van België, op initiatief van de Kommunistische Partij van België (KPB).
25 maart » Joegoslavië sluit zich aan bij de asmogendheden; twee dagen later verlaat het land de As alweer.
31 oktober » Einde werkzaamheden aan de 18 meter hoge busten van de presidenten van de Verenigde Staten in Mount Rushmore.
Dag van overlijden 16 februari 1967
De temperatuur op 16 februari 1967 lag tussen -0,2 °C en 7,7 °C en was gemiddeld 3,7 °C. Er was 0,4 uur zonneschijn (4%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
15 april » Arie den Hartog wint de tweede editie van Nederlands enige wielerklassieker, de Amstel Gold Race.
28 mei » Doelman Frans de Munck neemt op 44-jarige leeftijd afscheid van het voetbal tijdens een vriendschappelijke duel tussen Vitesse en 1. FC Köln.
23 juli » In Detroit (Michigan, VS) breken rassenrellen uit in de overwegend Afro-Amerikaanse en verarmde binnenstad. 43 mensen sterven en 1400 huizen verbranden.
30 november » De Engelse kroonkolonie Aden wordt onafhankelijk als de republiek van Zuid-Jemen.
14 december » Arthur Kornberg stelt als eerste een kunstmatig virus (ΦX174) samen.
Dag van crematie 20 februari 1967
De temperatuur op 20 februari 1967 lag tussen 4,3 °C en 10,3 °C en was gemiddeld 6,8 °C. Er was 11,8 mm neerslag gedurende 9,0 uur. Er was 4,1 uur zonneschijn (40%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
6 mei » Paus Paulus VI ontvangt de Italiaanse actrices Claudia Cardinale en Antonella Lualdi in audiëntie. Beide dames zijn gekleed in minirok, wat nooit eerder was vertoond in het Vaticaan.
4 juni » Bisschopswijding van Jean Hengen, bisschop-coadjutor van Luxemburg.
29 juni » De Nederlander Willem Cobben treedt af als bisschop van Helsinki (Finland) en wordt opgevolgd door zijn coadjutor en landgenoot Paul Verschuren.
5 augustus » Het Pink Floyd album The Piper at the Gates of Dawn komt uit in het Verenigd Koninkrijk.
22 september » Radio-Biafra meldt dat een staatsgreep gericht tegen het regime van kolonel Chukwuemeka Ojukwu in de republiek Biafra is verijdeld en dat de samenzweerders zijn gearresteerd.
4 oktober » Hassanal Bolkiah Mu'izzaddin Waddaulah wordt sultan van Brunei
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Wessel Eijkman, "Genealogie Eijkman, De Winter, en anderen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-eijkman-de-winter/I2175.php : benaderd 26 januari 2026), "Arend Jan Dijkkamp (1917-1967)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.