Genealogie Devilee » Bernardus Devilee (1875-1953)

Persoonlijke gegevens Bernardus Devilee 


Gezin van Bernardus Devilee

Hij is getrouwd met Jansje van der Pluijm.

Zij zijn getrouwd op 7 februari 1900 te Leiden, Zuid-Holland, Nederland, hij was toen 24 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Maria Devilee  1901-

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Bernardus Devilee?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Bernardus Devilee

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Bernardus Devilee


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Bernardus Devilee



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 24 maart 1875 lag rond de 9,0 °C. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 69%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
    • In het jaar 1875: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 3 maart » In Parijs gaat Bizets opera Carmen in première. Het publiek is gechoqueerd en jouwt Bizet uit.
      • 15 maart » Paus Pius IX creëert elf nieuwe kardinalen, onder wie de Poolse oud-nuntius in België Mieczyslaw Ledóchowski en de Belgische aartsbisschop van Mechelen Victor Augustus Dechamps.
      • 30 april » Inwijding van Begraafplaats Sint Barbara in Utrecht.
      • 20 mei » De Meterconventie wordt getekend.
      • 23 september » William Bonney ("Billy the Kid") wordt voor de eerste keer gearresteerd.
      • 13 oktober » In Deventer wordt de sportclub Utile Dulci opgericht, tegenwoordig de oudste nog bestaande veldsportvereniging van Nederland.
    • De temperatuur op 7 februari 1900 lag rond de -6,5 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 87%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
    • In het jaar 1900: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 27 februari » De Britse Labour Party wordt opgericht
      • 13 maart » In de Tweede Boerenoorlog veroveren de Britten Bloemfontein.
      • 29 mei » Ndjamena, de hoofdstad van het Afrikaanse land Tsjaad, wordt gesticht door de Franse commandant Émile Gentil onder de naam Fort Lamy.
      • 2 juli » Eerste vlucht van een zeppelin, bij Friedrichshafen, Duitsland.
      • 3 november » De arts W. Poolman sticht de eerste afdeling van het Groene Kruis.
      • 14 december » Max Planck publiceert zijn studie over de kwantummechanica.
    • De temperatuur op 1 maart 1953 lag tussen -2,3 °C en 11,2 °C en was gemiddeld 2,8 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 8,4 uur zonneschijn (77%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
    • In het jaar 1953: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 10,4 miljoen inwoners.
      • 12 maart » De Watersnoodwedstrijd tussen Frankrijk en een elftal van Nederlandse voetbalprofs in het buitenland lokt zesduizend Nederlanders naar het Parc de Princes in Parijs. Het initiatief is van Theo Timmermans en Bram Appel. De 'verloren' generatie wint met 2-1.
      • 26 maart » Jonas Salk maakt het bestaan van zijn vaccin tegen polio wereldkundig.
      • 17 juni » Arbeidersopstand in de DDR.
      • 18 juni » Egypte wordt uitgeroepen tot republiek en generaal Mohammed Naguib ingezworen als eerste president
      • 29 juni » Oprichting van de rooms-katholieke Apostolische Prefectuur Koeweit .
      • 10 december » Dr. Albert Schweitzer krijgt de Nobelprijs voor de Vrede.
    • De temperatuur op 4 maart 1953 lag tussen 1,6 °C en 4,5 °C en was gemiddeld 3,2 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
    • In het jaar 1953: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 10,4 miljoen inwoners.
      • 1 februari » Watersnood; Nederlandse, Belgische en Engelse zeedijken breken door bij een stormvloed: 1835 doden.
      • 26 maart » Jonas Salk maakt het bestaan van zijn vaccin tegen polio wereldkundig.
      • 29 juni » Oprichting van de rooms-katholieke Apostolische Prefectuur Koeweit .
      • 29 juni » Verheffing van de rooms-katholieke apostolische vicariaten Oslo (Noorwegen) en Zweden tot de bisdommen Oslo en Stockholm.
      • 6 november » Het laatste dijkgat na de watersnoodramp van 1953 wordt gesloten bij de plaats Ouwerkerk.
      • 9 november » Cambodja wordt onafhankelijk van Frankrijk.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Devilee

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Devilee.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Devilee.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Devilee (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Lizette Wassenaar, "Genealogie Devilee", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-devilee/I202.php : benaderd 6 oktober 2026), "Bernardus Devilee (1875-1953)".