Genealogie De Wit (stad Groningen) » Jacob Stienstra (1905-1987)

Persoonlijke gegevens Jacob Stienstra 

Bronnen 1, 2Bronnen 1, 2

Gezin van Jacob Stienstra

Hij is getrouwd met Wilhelmina Helena Paulina Maria Pol.

Zij zijn getrouwd op 13 augustus 1932 te Winschoten, Groningen, Nederland, hij was toen 26 jaar oud. Zij waren respectievelijke 26 jaar en 29 jaar oud.Bron 2

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacob Stienstra?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jacob Stienstra

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jacob Stienstra

Cornelia Kema
1854-1935
Roelf Mellens
1847-????

Jacob Stienstra
1905-1987

1932

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Verwantschap Jacob Stienstra



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Geboorte Jacob Stienstra, WIE6395956
  2. Huwelijk Jacob Stienstra, WIE6431365

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 22 december 1905 lag tussen 5,4 °C en 8,4 °C en was gemiddeld 6,7 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
    • 1 februari » Oprichting van de Haagse voetbalclub ADO (Alles Door Oefening).
    • 24 februari » In Zwitserland wordt de Simplontunnel voltooid.
    • 30 april » Het Nederlands voetbalelftal speelt zijn eerste officiële interland. België was de tegenstander. Na negentig minuten was de stand 1-1; Nederland won uiteindelijk met 4-1.
    • 30 juni » Albert Einstein stuurt het artikel "Zur Elektrodynamik bewegter Körper" in, waarin hij de speciale relativiteitstheorie introduceert. Het wordt op 26 september gepubliceerd.
    • 24 augustus » Wielrenner Lucien Petit-Breton scherpt het zeven jaar oude werelduurrecord aan tot 41 kilometer en 110 meter.
    • 19 september » Oprichting van IK Start (Noors: Idrettsklubben Start), een Noorse voetbalvereniging uit Kristiansand.
  • De temperatuur op 13 augustus 1932 lag tussen 15,9 °C en 23,8 °C en was gemiddeld 19,5 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 0,7 uur. Er was 7,1 uur zonneschijn (48%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1932: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,1 miljoen inwoners.
    • 7 februari » James Chadwick publiceert in het tijdschrift Nature voor het eerst over het neutron, een deeltje zonder elektrische lading dat voorkomt in atoomkernen.
    • 28 juni » In België wordt de eerste taalwet in stemming gebracht.
    • 11 juli » Muhammad Ali Bey al-Abid wordt president van Syrië.
    • 2 augustus » Het positron, het antideeltje van het elektron, wordt ontdekt door Carl Anderson.
    • 3 oktober » Irak wordt onafhankelijk.
    • 25 december » Als eerste in de geschiedenis speelt de BBC een magnetische geluidsopname af in een radio-uitzending.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Stienstra


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Peter de Wit, "Genealogie De Wit (stad Groningen)", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-de-wit/I28404.php : benaderd 6 februari 2026), "Jacob Stienstra (1905-1987)".