Genealogie De Groot » Jan Pieters Oomen (????-1783)

Persoonlijke gegevens Jan Pieters Oomen 


Gezin van Jan Pieters Oomen

(1) Hij is getrouwd (burgerlijke stand) met Catharina Persoon.

Zij zijn op 15 april 1763 te Wateringen, Zuid-Holland, Nederland in ondertrouw gegaan.

Zij zijn getrouwd


(2) Hij is getrouwd (burgerlijke stand) met Anna Raaphorst.

Zij zijn op 16 mei 1766 te Wateringen, Zuid-Holland, Nederland in ondertrouw gegaan.

Zij zijn getrouwd.


Kind(eren):

  1. Catharina Oomen  ± 1767-1842
  2. Joanna Oomen  ± 1781-1847

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Pieters Oomen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Oomen

Jan Oomen
????-1783

(1) 
(2) 

Anna Raaphorst
± 1741-1815

Catharina Oomen
± 1767-1842
Joanna Oomen
± 1781-1847

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 11 juni 1783 lag rond de 15,0 °C. Er was 22 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1783: Bron: Wikipedia
    • 4 februari » Het Verenigd Koninkrijk kondigt aan de vijandelijkheden tegen de Verenigde Staten te staken, eind van de Amerikaanse Onafhankelijkheidsoorlog.
    • 4 juni » De gebroeders Montgolfier geven in Annonay de eerste openbare demonstratie van de heteluchtballon.
    • 8 juni » In de vulkaan Laki, op IJsland, begint een uitbarsting die acht maanden zal duren, en die meer dan negenduizend mensen het leven kost. Ook is dit het begin van een achtjarige hongersnood.
    • 26 juli » Het eerste exercitiegenootschap De Vrijheid te Dordrecht opgericht. De Patriotten wilden de oude vrijheid heroveren op de Oranjes.
    • 3 september » De Vrede van Parijs wordt getekend, dit betekent het einde van de Amerikaanse Onafhankelijkheidsoorlog.
    • 21 november » In Frankrijk vindt de eerste bemande luchtballonvaart plaats .


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Oomen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Oomen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Oomen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Oomen (onder)zoekt.

De publicatie Genealogie De Groot is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Tonny de Groot, "Genealogie De Groot", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-de-groot/I8041.php : benaderd 1 februari 2026), "Jan Pieters Oomen (????-1783)".