Genealogie De Groot » Petrus van Velzen (1767-1840)

Persoonlijke gegevens Petrus van Velzen 


Gezin van Petrus van Velzen

Hij heeft/had een relatie met Maria van der Hulst.


Kind(eren):

  1. Petrus van Velzen  ± 1800-1837 
  2. Gerarda van Velzen  ± 1801-1880
  3. Johannes van Velzen  ± 1803-1823
  4. Cornelia van Velzen  ± 1805-????
  5. Helena van Velzen  ± 1808-1848
  6. Maria van Velzen  ± 1811-1871

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Petrus van Velzen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Petrus van Velzen

Petrus van Velzen
1767-1840


Petrus van Velzen
± 1800-1837
Gerarda van Velzen
± 1801-1880
Helena van Velzen
± 1808-1848
Maria van Velzen
± 1811-1871

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 19 september 1840 lag rond de 12,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1840: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 22 januari » Britse kolonisten komen aan in Nieuw-Zeeland.
    • 2 april » De Republiek Los Altos wordt geannexeerd door Guatemala.
    • 6 mei » In het Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Ierland verschijnen de eerste postzegels ter wereld.
    • 2 juni » Oprichting van het Apostolisch vicariaat Luxemburg.
    • 7 oktober » Koning Willem I doet afstand van de troon.
    • 15 december » De resten van Napoleon Bonaparte worden bijgezet in de Invalides.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Velzen


De publicatie Genealogie De Groot is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Tonny de Groot, "Genealogie De Groot", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-de-groot/I38128.php : benaderd 14 februari 2026), "Petrus van Velzen (1767-1840)".