De temperatuur op 11 januari 1880 lag rond de -2,0 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oosten. De luchtdruk bedroeg 78 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 90%. Bron: KNMI
Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
1 januari » De aanleg van het Panamakanaal vangt aan.
27 april » Clarke en Foster krijgen een patent op het eerste elektrische hoortoestel.
3 juni » Alexander Graham Bell gebruikt zijn fotofoon voor de eerste keer om een draadloos telefoongesprek te verzenden.
24 juni » Eerste uitvoering van O Canada, het lied dat later het volkslied van Canada zou worden.
20 oktober » De Vrije Universiteit Amsterdam wordt opgericht.
11 november » Ned Kelly, een Australische outlaw, wordt opgehangen in Melbourne.
Trouwdag 28 oktober 1905
De temperatuur op 28 oktober 1905 lag tussen 5,1 °C en 10,7 °C en was gemiddeld 7,5 °C. Er was 4,3 uur zonneschijn (43%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
25 januari » Begin van de Slag bij Sandepu in Mantsjoerije
23 februari » Paul Harris sticht in Chicago de Rotary Club.
24 februari » In Zwitserland wordt de Simplontunnel voltooid.
17 augustus » Kabinet-Kuyper treedt af en wordt opgevolgd door Kabinet-De Meester.
14 september » In Amsterdam wordt de Albert Cuypstraat aangewezen als 'ventstraat'.
18 november » Prins Karel van Denemarken wordt koning Haakon VII van Noorwegen.
Dag van overlijden 13 oktober 1957
De temperatuur op 13 oktober 1957 lag tussen 3,8 °C en 15,8 °C en was gemiddeld 8,4 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 5,2 uur zonneschijn (48%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
2 januari » De AOW (Algemene Ouderdomswet) gaat in Nederland in.
3 januari » Het eerste elektronische horloge, de Hamilton Electric, komt op de markt.
23 februari » Oprichting van het Bisdom Essen in de Bondsrepubliek Duitsland.
16 juli » Bij Biak, Nieuw-Guinea verongelukt KLM-vlucht 844, de Neutron, kort na het opstijgen. 58 van de 68 mensen aan boord komen om.
16 juli » De eerste supersonische transcontinentale vlucht van Californië naar New York in 3 uur, 23 minuten en 8 seconden door John Glenn.
4 oktober » Lancering Spoetnik I; begin van de space race.
Dag van begraven 17 oktober 1957
De temperatuur op 17 oktober 1957 lag tussen 7,7 °C en 14,6 °C en was gemiddeld 11,9 °C. Er was 0,7 mm neerslag gedurende 1,8 uur. Er was 3,8 uur zonneschijn (36%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Tonny de Groot, "Genealogie De Groot", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-de-groot/I35654.php : benaderd 4 februari 2026), "Adriana "Jaan" Neerscholten (1880-1957)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.