Genealogie Buddingh » Cornelis Jansz Smit (1731-1813)

Persoonlijke gegevens Cornelis Jansz Smit 


Gezin van Cornelis Jansz Smit

(1) Hij is getrouwd met Annatje Andries Zutphen.

Zij zijn getrouwd op 10 februari 1758 te Texel, hij was toen 26 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Jan Cornelisz. Smit  1763-1833 
  2. Antje Smit  1758-< 1759
  3. Antje Smit  1759-????
  4. Andries Smit  1761-< 1774
  5. Jannetje Smit  1761-< 1765
  6. Jannetje Smit  1765-< 1770
  7. Simon Cornelis Smit  1766-????
  8. Annaatje Smit  1768-????
  9. Jannetje Smit  1770-????


(2) Hij is getrouwd met Geertje Willems Flens.

Zij zijn getrouwd op 11 augustus 1792 te Texel, hij was toen 61 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Jan Cornelisz. Smit  ± 1782-????


Notities over Cornelis Jansz Smit

Cornelis Jansz Smit
Cornelis Jansz Smit werd gedoopt op 8 juli 1731 in Oudeschild (Texel)
Doopgetuige: Pietertje Simons

Hij is overleden op 13 maart 1813 in Oudeschild (Texel).
Hij is overleden in huis nr. 37 om 23.00u; aangifte overl op 13 mrt 1813 door Poulus Vos, 39 jaar, zeeman en Jan Smit, 49 jaar, zeeman, zoon van de overledene; beide wonende in Oudeschild

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelis Jansz Smit?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Cornelis Jansz Smit

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Cornelis Jansz Smit

Antje Simons
1696-????

Cornelis Jansz Smit
1731-1813

(1) 1758
Antje Smit
1758-< 1759
Antje Smit
1759-????
Andries Smit
1761-< 1774
Jannetje Smit
1761-< 1765
Jannetje Smit
1765-< 1770
Annaatje Smit
1768-????
Jannetje Smit
1770-????
(2) 1792

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Verwantschap Cornelis Jansz Smit



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 8 juli 1731 lag rond de 18,0 °C. De wind kwam overheersend uit het westen. Typering van het weer: geheel betrokken. Bron: KNMI
  • Van 1702 tot 1747 kende Nederland (ookwel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden) zijn Tweede Stadhouderloze Tijdperk.
  • In het jaar 1731: Bron: Wikipedia
    • 3 februari » Het Koninklijk paleis in Brussel wordt totaal door brand verwoest.
    • 31 oktober » Ondertekening van een berucht emigratiebevel waardoor ongeveer 20.000 protestantse inwoners het land Salzburg moesten verlaten.
  • De temperatuur op 11 augustus 1792 lag rond de 19,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1792: Bron: Wikipedia
    • 25 april » De Marseillaise, het Franse volkslied wordt gecomponeerd.
    • 10 augustus » Bestorming van de Tuilerieën, de woning van koning Lodewijk XVI in Parijs wordt bestormd door een woedende menigte. Het zou resulteren in de bloedigste dag van de Franse Revolutie en was de opmaat voor de Septembermoorden.
    • 6 november » Tijdens de Eerste Coalitieoorlog vindt de Slag bij Jemappes plaats.
  • De temperatuur op 13 maart 1813 lag rond de -1,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: betrokken sneeuw. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1813: Bron: Wikipedia
    • 17 januari » De Brit Humphry Davy ontdekt de lichtboog.
    • 16 maart » Pruisen verklaart Napoleon de oorlog.
    • 29 april » Rubber wordt gepatenteerd.
    • 13 november » De acteur Frederikus Adrianus Rosenveldt wordt door de Franse politie gearresteerd nadat hij op het toneel "Vivat Oranje!" heeft geroepen. Hij wordt in gevangenschap naar Frankrijk afgevoerd.
    • 24 november » Een plundering door terugtrekkende Franse troepen leidt tot de Ramp van Woerden.
    • 30 november » Zware strijd in en rond Arnhem. De Franse bezetter wordt door een uitermate bloedige Pruisische stormaanval uit de stad verdreven.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Smit

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Smit.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Smit.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Smit (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Noortje Buddingh, "Genealogie Buddingh", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-buddingh/I04579.php : benaderd 16 januari 2026), "Cornelis Jansz Smit (1731-1813)".