Genealogie Buddingh » Johannes Hendricus van Hamerden (1757-1823)

Persoonlijke gegevens Johannes Hendricus van Hamerden 


Gezin van Johannes Hendricus van Hamerden

(1) Hij had een relatie met Johanna Adams??.


(2) Hij is getrouwd met Elisabeth van Engelen.

Zij zijn getrouwd op 4 mei 1786 te Amsterdam, hij was toen 28 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Elisabeth van Hamerden  1791-1850 
  2. Maria van Hamerden  1787-< 1799
  3. Joanna van Hamerden  1788-< 1795
  4. Joanna van Hamerden  1795-????
  5. Maria van Hamerden  1799-????


Notities over Johannes Hendricus van Hamerden

Johannes Hendricus van Hamerden
Gedoopt op 6 september 1757 te Rotterdam.
Overleden op 1 september 1823 te Amsterdam.
Opgnomen in het het Buitengasthuis Amsterdam op 23 maar 1823. Op dat moment wonende aan de Lange Dijkstraat Amsterdam. Weduwnaar van Elisabeth van Engelen en
zoon van Johannes van hamerden en Maria Bregon. Vermeld beroep en woonplaats vader: keurslijfmaker te Emmerik (?).

overleden in het Buitengasthuis
Beroep: kleermaker.
Geloof: van 1757 Rooms Katholiek.

Joannes Henricus van Hamerden ged.Rotterdam 6. 9.1757 ovl. Amsterdam 1.9.1823 kleermaker. tr.Amsterdam 4.5.1783 Elisabeth van Engelen geb.Rotterdam 26.3.1758 ovl.Amsterdam 16.2.1813
dr.v Eustachius Joannes van Engelen en Joanna van Kimmenaar

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes Hendricus van Hamerden?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannes Hendricus van Hamerden

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes Hendricus van Hamerden

Maria Breegon
????-1809

Johannes Hendricus van Hamerden
1757-1823

(1) 

Johanna Adams??
± 1751-1824

(2) 1786

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Johannes Hendricus van Hamerden



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 1 september 1823 lag rond de 17,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1823: Bron: Wikipedia
      • 19 maart » Agustín de Iturbide treedt af, Mexico wordt een republiek.
      • 10 september » Simon Bolivar wordt president van Peru.
      • 28 september » Kardinaal Annibale della Genga wordt gekozen tot Paus Leo XII.
      • 5 oktober » Kroning van paus Leo XII in Rome.
      • 2 december » President James Monroe van de Verenigde Staten houdt een rede in het Amerikaanse Congres waarin hij Europese inmenging in Noord- en Zuid-Amerika afwijst, evenals Amerikaanse inmenging in Europa. Dit zou later de Monroedoctrine worden genoemd.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Van Hamerden


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Noortje Buddingh, "Genealogie Buddingh", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-buddingh/I04566.php : benaderd 20 januari 2026), "Johannes Hendricus van Hamerden (1757-1823)".