Genealogie Buddingh » Jacob Boon (1820-1898)

Persoonlijke gegevens Jacob Boon 


Gezin van Jacob Boon

(1) Hij is getrouwd met Antje van der Meer.

Zij zijn getrouwd op 9 maart 1848 te Den Helder, hij was toen 27 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Jan Boon  1848-1856
  2. Pieter Boon  1851-????
  3. Aagje Boon  1853-1900 
  4. Elisabeth Boon  1853-???? 


(2) Hij is getrouwd met Jannetje de Vries.

Zij zijn getrouwd op 4 september 1856 te den Helder, hij was toen 36 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Gesina Boon  1862-1948 
  2. Immetje Boon  1857-1857
  3. Immetje Boon  1858-1947
  4. Jan Boon  1860-1877
  5. Helena Anna Boon  1868-1889
  6. Dirk Boon  1871-1944


Notities over Jacob Boon

BS Huwelijk met Jacob Boon
Bruidegom Jacob Boon, Beroep loodsleerling, Geboorteplaats Texel, Leeftijd 27
Bruid Antje van der Meer, Geboorteplaats Wieringen, Leeftijd 24
Vader van de bruidegom Jan Aukersz. Boon
Moeder van de bruidegom Aagje Abbenes
Vader van de bruid Pieter van der Meer, Beroep Schippersknecht
Opmerking Familienaam vader bruid ook De Jong
Moeder van de bruid Lijsebet Dekker
Gebeurtenis Huwelijk
Datum 09-03-1848, Den Helder
Documenttype BS Huwelijk Erfgoedinstelling Noord-Hollands Archief Archief 358.33
Registratienummer 21848 Aktenummer 10
Registratiedatum 09-03-1848 Akteplaats Den Helder
Collectie burgerlijke stand van de gemeente Den Helder, Archiefdeel van (dubbele) registers van de
Boek Huwelijksakten van de gemeente Den Helder, 1848

358.33-21856 Huwelijksakten van de gemeente Den Helder, 1856
Akte nr. 80 Huwelijksakte Jacob Boon en Jannetje de Vries, 04-09-1856
Huwelijksplaats:Den Helder
Huwelijksdatum:04-09-1856
Akteplaats: Den Helder
Bruidegom: Jacob Boon, Geboorteplaats: Texel, Leeftijd: 36, Beroep: Loods, Weduwnaar van Antje van der Meer.
Bruid: Jannetje de Vries, Geboorteplaats: Purmerend, Leeftijd: 28
Vader bruidegom:Jan Aukersz. Boon
Moeder bruidegom:Aagje Abbenes
Vader bruid: Jan de Vries, Beroep: vlotter
Moeder bruid: Imke Jans Lemmersma
Toegangsnummer:358.33 burgerlijke stand van de gemeente Den Helder, Archiefdeel van (dubbele) registers van de Inventarisnummer:21856

Op de geboorteakte van dochter Gesina Boon (26-10-1862) wordt de leeftijd van Jacob 44 jaar vermeld.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacob Boon?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jacob Boon

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jacob Boon

Jacob Boon
1820-1898

(1) 1848
Jan Boon
1848-1856
Pieter Boon
1851-????
Aagje Boon
1853-1900
(2) 1856
Gesina Boon
1862-1948
Immetje Boon
1857-1857
Immetje Boon
1858-1947
Jan Boon
1860-1877
Dirk Boon
1871-1944

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Jacob Boon



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 24 juni 1820 lag rond de 18,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1820: Bron: Wikipedia
      • 1 januari » Staatsgreep in Spanje door generaal Rafael del Riego.
      • 11 januari » In Frankrijk wordt het eerste roestvrij staal geproduceerd.
      • 30 januari » Edward Bransfield ontdekt Antarctica.
      • 14 maart » Victor Emanuel II van Italië, koning van Italië († 1878)
      • 15 maart » Het noordoostelijke deel van de Amerikaanse staat Massachusetts wordt afgesplitst, en vormt de staat Maine.
      • 11 mei » Tewaterlating van de HMS Beagle.
    • De temperatuur op 4 september 1856 lag rond de 13,5 °C. De relatieve luchtvochtigheid was 79%. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • Van 19 april 1853 tot 1 juli 1856 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
    • Van 1 juli 1856 tot 18 maart 1858 was er in Nederland het kabinet Van der Brugghen met als eerste minister Mr. J.L.L. van der Brugghen (protestant).
    • In het jaar 1856: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
      • 30 maart » Verdrag van Parijs: einde van de Krimoorlog.
      • 3 juni » Lewis Carroll maakt voor het eerst foto's van Alice Liddell en haar zusjes Edith en Lorina.
      • 4 juni » In Nederland vindt de laatste meervoudige executie plaats in vredestijd als Adriaan de Klerk en Cornelis de Jong worden opgehangen
      • 20 juni » Karel III volgt zijn overleden vader Florestan I op als vorst van Monaco.
      • 2 december » Frankrijk en Spanje bereiken een overeenkomst over het verloop van hun gezamenlijke grens.
      • 14 december » Het casino in Monte Carlo wordt geopend.
    • De temperatuur op 20 augustus 1898 lag rond de 27,3 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 70%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
    • In het jaar 1898: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 13 januari » De beroemde open brief J'accuse van Émile Zola tegen de president van de Franse republiek verschijnt in het dagblad L'Aurore.
      • 15 februari » Het slagschip Maine wordt tot zinken gebracht in de haven van Havana. Begin van de Spaans-Amerikaanse Oorlog
      • 1 mei » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Thun.
      • 30 mei » Ontdekking van krypton door Morris Travers.
      • 6 september » Koningin Wilhelmina wordt ingehuldigd in de Nieuwe Kerk te Amsterdam.
      • 21 december » Marie Curie en Pierre Curie ontdekken het radium.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Boon

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Boon.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Boon.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Boon (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Noortje Buddingh, "Genealogie Buddingh", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-buddingh/I01310.php : benaderd 7 februari 2026), "Jacob Boon (1820-1898)".