Genealogie Berteau / Barto » Hendrieka SWANGH (1777-????)

Persoonlijke gegevens Hendrieka SWANGH 


Gezin van Hendrieka SWANGH

Zij is getrouwd met Nicolaus BRETING.Bron 2

Zij zijn op 8 januari 1801 te Dordrecht in ondertrouw gegaan.Bron 3

Gebeurtenis gedeeld met Frans SWANG (Witness).
Zij zijn getrouwd op 17 januari 1801 te Dordrecht.


Notities over Hendrieka SWANGH

Bruidegom (1801) Nicolaas Britten, van Sneek, weduwnaar, wonende te Leijden
met
Hendrieka Zwang, van Dordrecht, in de Vleeshouwerstraat, geassisteerd met Frans Zwang, haar vader

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrieka SWANGH?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrieka SWANGH

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrieka SWANGH

Maarten SWANG
1726-1787
Frans SWANG
1749-1825

Hendrieka SWANGH
1777-????

1801

Nicolaus BRETING
± 1770-????


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Doopboek van de Nederduitsch Gereformeerde Gemeente
    2. Regionaal Archief Dordrecht
    3. Trouwboek van het Gerecht

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 17 augustus 1777 lag rond de 18,0 °C. Er was 26 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1777: Bron: Wikipedia
      • 13 juni » Huwelijk van prins Frans van Saksen-Coburg-Saalfeld en gravin Augusta van Reuss-Ebersdorf en Lobenstein te Ebersdorf.
      • 14 juni » Stars and Stripes wordt als vlag aangenomen door het congres van de Verenigde Staten.
    • De temperatuur op 17 januari 1801 lag rond de 3,0 °C. Er was 48 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuiden. Typering van het weer: betrokken mist. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1801: Bron: Wikipedia
      • 1 januari » Door de Act of Union worden Groot-Brittannië en Ierland verenigd tot het Verenigd Koninkrijk.
      • 4 maart » Thomas Jefferson wordt beëdigd als 3e president van de Verenigde Staten.
      • 21 maart » Verdrag van Aranjuez (1801) bevestigt het Derde verdrag van San Ildefonso.
      • 7 juli » Haïti roept zijn onafhankelijkheid uit.
      • 11 juli » Jean-Louis Pons ontdekt zijn eerste komeet. Tussen 1801 en 1827 zal hij in totaal 37 kometen ontdekken.
      • 15 juli » Sluiting van het Concordaat tussen Paus Pius VII en Frankrijk (Napoleon Bonaparte).

    Over de familienaam SWANGH

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam SWANGH.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over SWANGH.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam SWANGH (onder)zoekt.

    De publicatie Genealogie Berteau / Barto is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    LvH, "Genealogie Berteau / Barto", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-barto/I395.php : benaderd 5 februari 2026), "Hendrieka SWANGH (1777-????)".