Genealogie Berteau / Barto » Carolus van HEUSDEN (1873-1960)

Persoonlijke gegevens Carolus van HEUSDEN 

Bron 1

Gezin van Carolus van HEUSDEN

Hij is getrouwd met Cornelia van der REST.Bron 2

Zij zijn getrouwd op 13 december 1894 te Dordrecht, hij was toen 21 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):



Notities over Carolus van HEUSDEN

Bruidegom (1894) Carolus van Heusden, oud een en twintig jaren, geborente Antwerpen [..............] wonende alhier, minderjarige niet erkende zoon van Joanna van Heusden, [..............................] woonplaats of in leven zijn onbekend
en
Cornelia van der Rest

Nog zijn voor mij verschenen 1e Johannes Gerlach, van beroep [St........kker] voogd des bruidegoms en 2e Piter Gerlach, van beroep lithograaf,toeziend voogd des bruidegoms, beiden wonende alhier

heb ik in naam der wet verklaard, dat
Carolus van Heusden en
Cornelia van der Rest
door den echt aan elkander verbonden zijn, alles in tegenwoordigheid van Henri Jorisse Clausing, oud negen en dertig jaren, Jan Jacobus Nicolaas Cornelis de Ligt, oud zeven en twintig jaren, Gerrit van Dijl, oud dertig jaren en Jan Theodorus van Driel, oud drie en veertig jaren, allen gemeenteambtenaar en wonende alhier en niet verwant aan de comparanten.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Carolus van HEUSDEN?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Carolus van HEUSDEN

Carolus van HEUSDEN
1873-1960

1894

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Regionaal Archief Dordrecht
  2. email Ariane de Borger
  3. Akte 279 (INDI)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 2 januari 1873 lag rond de 6,2 °C. Er was 0.4 mm neerslag. De winddruk was 15 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 88%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • In het jaar 1873: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Japan gaat over op de gregoriaanse kalender.
    • 28 februari » Armauer Hansen ontdekt de bacil die verantwoordelijk is voor de ziekte lepra
    • 26 maart » Nederland stelt de sultan van Atjeh een ultimatum, zie Atjehoorlog.
    • 1 april » Het Britse stoomschip Atlantic zinkt voor de kust van Nova Scotia, 547 mensen komen om.
    • 20 mei » Levi Strauss en Jacob Davis krijgen patent op de spijkerbroek.
    • 27 oktober » Joseph Glidden vraagt octrooi aan op prikkeldraad.
  • De temperatuur op 13 december 1894 lag rond de 2,0 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1894: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 6 februari » Een officieel bondselftal komt voor de eerste maal in een internationale voetbalwedstrijd in actie. Op het exercitieterrein der dienstdoende schutterij aan de Linker Rottekade in Rotterdam wordt met 1-0 verloren van Felixtowe Club.
    • 12 maart » Coca-Cola wordt voor het eerst in flessen verkocht.
    • 14 april » Thomas Edison geeft een demonstratie met de kinetoscoop, een soort voorloper van de filmprojector.
    • 23 juni » Het Internationaal Olympisch Comité wordt opgericht in de Sorbonne in Parijs, op initiatief van baron Pierre de Coubertin.
    • 24 juni » Het IOC besluit elke vier jaar Olympische Spelen te organiseren.
    • 28 juni » Lieven Gevaert richt in Mortsel een firma op van fotografische producten.
  • De temperatuur op 15 januari 1960 lag tussen -9,4 °C en -4,6 °C en was gemiddeld -6,5 °C. Er was 6,0 uur zonneschijn (73%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
  • In het jaar 1960: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,4 miljoen inwoners.
    • 21 januari » Ondertekening van het Japans-Amerikaans Veiligheidsverdrag.
    • 18 mei » Oprichting van twee autonome omroepinstituten: BRT en RTB
    • 27 mei » Militaire staatsgreep Turkije.
    • 19 oktober » Het Luxemburgs voetbalelftal lijdt de grootste nederlaag uit zijn geschiedenis. Engeland wint in het groothertogdom met 9-0.
    • 24 november » Oprichting van de Rooms-katholieke Bisschoppelijke Hiërarchie in Vietnam met drie aartsbisdommen en zeventien bisdommen.
    • 16 december » Een DC-8 van United Airlines en een Super-Constellation van TWA komen met elkaar in botsing boven New York waarbij 134 mensen omkomen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van HEUSDEN


De publicatie Genealogie Berteau / Barto is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
LvH, "Genealogie Berteau / Barto", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-barto/I2182.php : benaderd 31 januari 2026), "Carolus van HEUSDEN (1873-1960)".