Genealogie Berteau / Barto » Adriana BARTO (1840-????)

Persoonlijke gegevens Adriana BARTO 


Gezin van Adriana BARTO

Zij is getrouwd met Arie ENGELS.Bron 2

Zij zijn getrouwd op 16 augustus 1865 te Dordrecht, zij was toen 25 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Arie ENGELS  1866-1868
  2. Arie ENGELS  1869-???? 
  3. Johannes ENGELS  1870-???? 
  4. Willem ENGELS  1873-????
  5. Alexander ENGELS  1879-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Adriana BARTO?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Adriana BARTO

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Adriana BARTO

Arij BARTO
1764-1840

Adriana BARTO
1840-????

1865

Arie ENGELS
1842-????

Arie ENGELS
1866-1868
Arie ENGELS
1869-????
Willem ENGELS
1873-????

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Wiewaswie / akte 46
    2. Regionaal Archief Dordrecht
    3. Akte 147

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 17 mei 1840 lag rond de 12,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1840: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
      • 17 januari » De Republiek van de Rio Grande verklaart zich onafhankelijk van Mexico.
      • 22 januari » Britse kolonisten komen aan in Nieuw-Zeeland.
      • 2 juni » Oprichting van het Apostolisch Vicariaat Limburg in Nederland.
      • 2 juni » Oprichting van het Apostolisch vicariaat Luxemburg.
      • 20 oktober » Het gipsverband wordt uitgevonden door de Belgische chirurg Louis Seutin.
      • 15 december » De resten van Napoleon Bonaparte worden bijgezet in de Invalides.
    • De temperatuur op 16 augustus 1865 lag rond de 16,7 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 95%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • In het jaar 1865: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 15 april » Abraham Lincoln sterft aan zijn verwondingen die hij de vorige dag opliep.
      • 10 mei » Goedkeuring van de Congregatie van de Zonen van de Onbevlekte Maria of Paters van Chavagnes door Paus Pius IX.
      • 10 juni » Wereldpremière van de opera Tristan en Isolde van Richard Wagner in het Nationaltheater te München.
      • 19 juni » In Galveston, Texas wordt de afschaffing van de slavernij en de vrijheid van alle voormalige slaven in Texas afgekondigd. De dag wordt in de Verenigde Staten gevierd als Juneteenth.
      • 2 juli » William Booth richt The Christian Mission op. Dit wordt later het Leger des Heils.
      • 23 december » België, Frankrijk, Italië en Zwitserland komen een Latijnse muntunie overeen.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam BARTO

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam BARTO.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over BARTO.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam BARTO (onder)zoekt.

    De publicatie Genealogie Berteau / Barto is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    LvH, "Genealogie Berteau / Barto", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-barto/I1869.php : benaderd 27 januari 2026), "Adriana BARTO (1840-????)".