Il est marié à Elisabeth de SALM.
Ils se sont mariés environ 1155.
Enfant(s):
Frederik II van Vianden (overleden in 1187) was van 1163 tot aan zijn dood graaf van Neder-Salm en van 1171 tot aan zijn dood graaf van Vianden. Hij behoorde tot het huis Vianden.
Levensloop
Frederik II was de tweede zoon van graaf Frederik I van Vianden en diens onbekend gebleven echtgenote.
Hij huwde met Elisabeth, dochter van graaf Hendrik I van Salm. Na de dood van zijn schoonvader in 1163 werd het graafschap Salm verdeeld: zijnschoonbroer Hendrik II erfde Opper-Salm, terwijl Frederik het overige deel, Neder-Salm, bemachtigde.
In 1171, nadat zijn oudere broer Siegfried I blijkbaar ongehuwd en kinderloos was overleden, werd hij eveneens graaf van Vianden en voogd van de Abdij van Prüm. Frederik II stierf vermoedelijk in het jaar 1187.
Nakomelingen
Frederik II en zijn echtgenote Elisabeth van Salm kregen volgende kinderen:
Frederik III (overleden in 1217), graaf van Vianden
Herman
Willem I, graaf van Neder-Salm
Catharina (1155-?), huwde met Wessel van Strünkede
Diederik (1160-1191), heer van Moers
grand-parents
parents
frères/soeurs
enfants
Friedrich II de VIANDEN | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
± 1155 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Elisabeth de SALM | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||