Vries/van der Lijn » Marcelles Goverts (1580-1660)

Données personnelles Marcelles Goverts 


Famille de Marcelles Goverts

Il est marié à Maaike Marcus van Hasselt.

Ils se sont mariés le 22 juin 1606 à Leeuwarden, FR, NLD, il avait 26 ans.


Notes par Marcelles Goverts


Stichters van het Gasthuis op de Grachtswal waren de echtelieden Marcelis Goverts en Maijke Marcusdr. van Hasselt. Marcelis Goverts (geboren c. 1583) was een gegoede burger. In de jaren 1620 wordt hij vermeld als Bode van het Hof van Friesland *  , in 1638, als hij een stuk land op de Oude-Leije koopt *  , is hij schrijver van een compagnie soldaten te voet. Op latere leeftijd bekleedde hij functies in het Leeuwarder stadsbestuur. Zo was hij van 1648 tot zijn dood lid van de Gezworen Gemeente en van de Vroedschap van Leeuwarden, slechts onderbroken in de periode 1651-1653, toen hij als bouwmeester deel uitmaakte van de Magistraat der stad. Van 1650-1658 was hij tevens voogd van het Old Burger Weeshuis *  . Hij overleed in 1660, zijn vrouw, die 2 jaar jonger was, in 1664. Zij waren 52 jaar gehuwd. Beiden zijn begraven op het Oldehoofster Kerkhof.

Het kinderloze echtpaar kocht in 1658 een huis en halve hovinge op de grachtskant buiten Leeuwarden *  , tegenwoordig Oostergrachtswal geheten. Aldaar begonnen zij met de uitvoering van hun lang gekoesterd voornemen tot het bouwen van een aantal kamers om gratis enige weduwen en "andere vrouwspersonen" te huisvesten, die te weinig bemiddeld waren om huishuur te kunnen betalen *  . Zo ontstond een hofje, bestaande uit 20 aparte kamers, een washuis, een voogdenkamer en "ander gerijff', gelegen rond een bleekveld.

In 1659 gaven de stichters hun Gasthuis een juridisch fundament in een akte, waarin zij o.m. de organisatie en financiering van het tehuis regelden *  . Het bestuur van de instelling werd opgedragen aan de Diakenen van de Doopsgezinde Waterlandse Gemeente. Tevens schonken zij 17 morgen land, de "Bure ferme" te Oude-Leije, waarvan de aankoop boven reeds werd vermeld, om uit de opbrengsten daarvan het Gasthuis te onderhouden en jaarlijkse uitkeringen te doen aan de bewoonsters. Om de acht jaar dienden de voogden van hun administratie rekeningschap af te leggen aan de Magistraat der stad Leeuwarden of gecommitteerden daaruit

Avez-vous des renseignements supplémentaires, des corrections ou des questions concernant Marcelles Goverts?
L'auteur de cette publication aimerait avoir de vos nouvelles!


Avec la recherche rapide, vous pouvez effectuer une recherche par nom, prénom suivi d'un nom de famille. Vous tapez quelques lettres (au moins 3) et une liste de noms personnels dans cette publication apparaîtra immédiatement. Plus de caractères saisis, plus précis seront les résultats. Cliquez sur le nom d'une personne pour accéder à la page de cette personne.

  • On ne fait pas de différence entre majuscules et minuscules.
  • Si vous n'êtes pas sûr du prénom ou de l'orthographe exacte, vous pouvez utiliser un astérisque (*). Exemple : "*ornelis de b*r" trouve à la fois "cornelis de boer" et "kornelis de buur".
  • Il est impossible d'introduire des caractères autres que ceux de l'alphabet (ni signes diacritiques tels que ö ou é).

Les données affichées n'ont aucune source.

Événements historiques



Même jour de naissance/décès

Source: Wikipedia


Sur le nom de famille Goverts

  • Afficher les informations que Genealogie Online a concernant le patronyme Goverts.
  • Afficher des informations sur Goverts sur le site Archives Ouvertes.
  • Trouvez dans le registre Wie (onder)zoekt wie? qui recherche le nom de famille Goverts.

La publication Vries/van der Lijn a été préparée par .contacter l'auteur
Lors de la copie des données de cet arbre généalogique, veuillez inclure une référence à l'origine:
Vries, "Vries/van der Lijn", base de données, Généalogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-vries/I35120.php : consultée 7 février 2026), "Marcelles Goverts (1580-1660)".