Il est marié à Adriana Pieterse Geldof.
Ils se sont mariés le 18 août 1798 à Domburg, il avait 26 ans.Source 3
Enfant(s):
Gillis en Adriana hadden op Poppendamme een boerenbedrijf van meer dan 60 hectaren. Evenveel bouwland als weiland. In die tijd waren de boerenbedrijven vrij groot.
Dat duurde tot aan het eind van de negentiende eeuw. De boerinnen warenin Zeeland vrij geëmancipeerd. Ze hadden een eigen inkomen uit de verwerking van melk tot boter en kaas. Ze kochten van het geld dat ze daarmee verdienden kleding voor zichzelf en voor de kinderen. Niet voor niets verzetten de boerinnen zich tegen de komst van de zuivelfabrieken, die zoals overal elders in Nederland aan het eind van de negentiende eeuwwerden opgericht. De dames zagen dat hun zelfstandigheid werd aangetast en verzetten zich tegen deze nieuwe ontwikkeling. Het bedrijf van Gillis en Adriana werd door hen samen met een knecht beboerd.
(In die tijd ging het heel slecht met de landbouw.) Later kwam er een tweede knecht bij.
Uiteraard zullen ook de drie zoons en de dochter hun steentje hebben moeten bijdragen. Adriana werkte daarom heel hard mee. Greppels hinderdenhaar niet. Als het haar wat dichterbij leek, reed ze er dwars over heen.Als het 's winter vroor, reed ze met een korf boter op het hoofd per schaats naar Middelburg! Gillis had een koperen, langwerpige, ronde tabaksdoos en een stenen pijpje met een heel kort steeltje. Sigaren roken was er in die tijd nog niet bij.
grand-parents
parents
frères/soeurs
enfants
Gillis Geschiere | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1798 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Adriana Pieterse Geldof | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||