(1) Il est marié à Klementia van Zähringen.
Ils se sont mariés en l'an 1147, il avait 18 ans.
Enfant(s):
Les époux ont divorcé en 1162.
Oorzaak: Scheiding
(2) Il est marié à Mathilda van Engeland.
Ils se sont mariés le 1 février 1168 à Minden, il avait 39 ans.
Enfant(s):
In 1147 probeerde hij in Wendenkruistocht de Wenden tot het christendom te bekeren. In 1160 streed hij wederom tegen de Slaven.
Hendrik had zich vooral voorgenomen het Saksische gebied te vergroten. Daarvoor had hij de ene stad na de andere opgericht, ook in Beieren, maar vooral in Saksen, zoals Ratzeburg (1154), München (1158), Lübeck (1159) en Schwerin (1160).
In 1174 kreeg hij het aan de stok met keizer Frederik I Barbarossa omdat hij niet wilde mee deelnemen aan de Italiëoorlog. Hendrik had daarvoor namelijk de stad Goslar willen hebben. Frederik Barbarossa weigerde, verloor zijn strijdtocht en deed hem hierop in de ban. Zijn beide hertogdommen werden hem ontnomen in 1180 en Hendrik moest in 1182 naar Engeland. Frederik ging in 1189 echter weer op kruistocht, waarna Hendrik snel terug was.
Na het conflict met keizer Frederik verzoende hij zich met Frederiks erfgenaam, keizer Hendrik VI.
grand-parents
parents
frères/soeurs
enfants
Hendrik "de Leeuw" van Brunswijk, Hertog van Beieren (1147-1180) en Saksen (1142-1180) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
(1) 1147 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Klementia van Zähringen | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
(2) 1168 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Mathilda van Engeland | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Les données affichées n'ont aucune source.