STALPAERT - STALPERS XVII Generaties » Cornelis Michael (Merten) Stalpaers (1679-1763)

Données personnelles Cornelis Michael (Merten) Stalpaers 


Famille de Cornelis Michael (Merten) Stalpaers

Il est marié à Johanna (Jenneke) Maria Moonen.

Ils se sont mariés


Enfant(s):



Notes par Cornelis Michael (Merten) Stalpaers

STALPAERT - STALPERS XVII-Generaties: ad.Gen.9.
Gen VIII
*= 1.1.1.3.7.2.8.2Cornelis Stalpaers ook geschreven Stapaers, Stapaerts,
Jenneken Maria Adriaen Moonen was de dochter van Adriaen Peter Moonen (geb Goirle 1656, woonachtig in Goirle, bierbrouwer en borgemeester in 1705) en Jenneken Adriaen Smulders.
Adriaen Peter Moonen was een zoon van Peter Adriaens, alias Moonen (geb Hilv 1629) en Jenneken, dr Adriaen Jan Vincent van Dun. Zie Brabantse Leeuw 1971, pg 52 en 55.

Ad.Gen.VIII
v 217-221-231-235-239-251-252-253-254-255-264

217.Goirle, doopregister pastoor
sept. 1619
21 juli 1681
sept. 1679: Cornelius, zoon van Michiel Stalpers en Josina van Dommelen, waarbij als doopheffers vermeld worden Peter van Trier en Lesken Stoffel Stalpaerts.
21 juli 1681: Maria, dochter van Michiel Stalpaers en Josijntje van Dommelen, waarbij als doopheffers vermeld staan Stoffel de Bont en Anneke Stalpars.

221.Tilb. R 661, ongef.
10-8-1682
Register van Eeden der Momboren en Toesienderen: Stoffel Stalpers wordt aangesteld als voogd en Peter van Dommelen als toeziend voogd over de twee minderjarige kinderen van Michiel Stalpers en Josijna Lauwreys van Dommelen.

231.Tilb. R 382, fol. 70 v., 71, 71 v ,
20-2-1691
Aangezien Josijntje Laureys van Dommelen, weduwe van Michiel Stalpers , wegens haar tweede huwelijk met Cornelis Lambert Soffaers volgens plaatselijk gebruik verplicht zou zijn over te gaan tot erfdeling van alle bezittingen uit het huwelijk met haar overleden echtgenoot, hebben zij in plaats daarvan de inventaris opgemaakt, waaruit blijkt dat daarvan de minderjarige kinderen niet kunnen worden opgevoed en een behoorlijke opvoeding ontvangen, weshalve Josijntje Laureys van Dommelen en Cornelis Lambert Soffaers voor Schepenen van de Heerlijkheid Tilburg en Goirle met Stoffel Stalpers als voogd en Willem van Dommelen als toeziend voogd van de beide kinderen zijn overeengekomen dat Cornelis Lambert Soffaers en Josijntje Laureys van Dormnelen het volledige onderhoud en de gehele 'opvoeding en studie der kinderen op zich zullen nemen tot hun 18de jaar, hun huwelijk of andere geschikte levensstaat, als wanneer zij zullen ontvangen de som van 100 gulden, voortkomend uit het kapitaal van 700 gulden, uitstaande bij de Gemeente Tilburg, met ieder nog 6 gld, 6 st. en ieder twee schotels. De zoon zal bovendien de zwarte mantel van zijn vader behouden. Indien een der kinderen zou komen te overlijden, zal diens aandeel aan het langstlevende kind vervallen.
Cornelis Lambert Soffaers en Josyn Laureys van Dommelen zullen in eigendom blijven bezitten alle roerende goederen en inkomsten der erfgoederen, de opbrengst van een perceel akkerland van 11 lopensaat, gelegen in Goirle, evenals de resterende bij de Gemeente Tilburg uitstaande 500 gulden en 100 gulden uitstaande ten laste van Wouter de Bont.

235.Tilburg, R 519, fol. 105v. 106
21-11-1699
Taxatie van de nagelaten erfgoederen van Maria Michiel Stalpers, overleden op 21 oktober 1699 zonder wettige oir na te laten:
Een vierdedeel in een huis met bijbehorend akkerland van 6 lopensaat, gelegen te Goirle, getaxeerd op 60 gulde Een vierdedeel in een perceeltje akkerland van 1,5 lopensaat getaxeerd op 8 gulden. Een vierdedeel van een perceeltje weiland van 2 lopensaat getaxeerd op 14 gulden.
Op grond van de getuigen Christoffel Stalpers en Willem van Dommelen wordt door Drossaert en Schepenen Cornelis, het enige kind van Michiel Stalpers en Josien van Dommelen als erfgenaam verklaard.

239.Tilburg, Not , 52, Akte 86.
4-7-1112
Testament, gepasseerd voor Notaris Arnold van Loon, van Adriaen Adriaensen van Dun, woonachtig te Goirle, waarin testateur vermaakt, behoudens enkele legaten, een perceel weiland van 5 kwartier lopensaat aan Petronelia Janssen van Dun en de som van 25 gulde aan Aeiriaen Jansen van Dun, al zijn nagelaten bezittingen, roerend goed, erfgoederen, schulden, activa en credieten aan zijn neef Adriaen Peter Moon en na diens dood aan diens dochter Jenneken, gehuwd met Cornelis Stalpers, als enige erfgenaam, onder de verplichting ook al zijn schulden te betalen.

251.Doopboek Goirle
19-11-1722
Petrus, zoon van Cornelis Stalpers en Johanna Monen.

252.Tilburg, R 432, fol. 168
10-4-1724
Cornelis Stalpers verkoopt aan Hendrick van Dommelen een perceel akkerland van 75 roeden, gelegen onder Goirle, voor de som van 85 gulden.

253.Tilburg, R 626, ongef.
27-12-1724
Door de Drossaart opgeroepen en ondervraagd verklaart Cornelis Stalpers dat zijn knecht, Henrick Smulders , geboren te Poppel , veertien dagen tevoren van zijn huis was weggegaan, zonder dat hij Cornelis, wist waarheen, vernomen te hebben dat deze knecht bij het afgraven van een zandberg was gevallen en onder het zand gestikt, doch niet te weten of deze bewering juist was, en de zegslieden niet te kennen. Tevens verklaart hij, desgevraagd, niet gehoord te hebben dat het dode lichaam van zijn knecht. naar Poppel was vervoerd en ook da t hij zijn knecht sedert diens vertrek niet meer gezien heeft.

254.Tilburg, R 433, fol. 70 v ,
6-7-1728
Schuldbekentenis van Cornelis Stalpers aan Francis van Wijck voor het bedrag van honderd gulden tegen een rente van 4%.
marge 29-10-1733: De weduwe van Francis van Wijck, Maria vander Linden, verklaart dat de schuld met de rente is afgelost.

255.Tilburg, Not. 71, akte 121 (4 pagina's)
15-8-1730
Testament van Cornelis Michiel Stalpers en Jenneken Adriaan Moonen, waarbij de langstlevende van hen beiden de vrije beschikking krijgt over de roerende en onroerende goederen, op voorwaarde dat de langstlevende de verplichting houdt de opvoeding der beide kinderen tot aan hun twintigste jaar, hun huwelijk of andere geapprobeerde staat, en hun studie te bekostigen.

264.Tilburg, G.A. R 496, Not, fol. 191 v ,
29-12-1760
Cornelis Stalpers draagt over aan Peter Adriaan van Gorp te Goirle een woning met bijgebouwen en aanstede, gelegen te Goirle, groot 6 lopensaat, een perceel land, gelegen aan de Soeye van 3 lopen, een perceel gelegen aan de Tweepad van 2,5 lopen, een perceel, gelegen aan het Swartland van 2 lopen, een perceel, geheten De Paleyt, groot 7 lopen, een perceel bos- en weiland, gelegen aan de Tijvaart, groot 3,5 lopen, een stuk heigrond, gelegen aan de Hoge Vonden van 4 lopen, en nog een stuk hei gelegen in de Donkerhaken, groot 4 lopensaat, onder de voorwaarde dat de koper verplicht is te betalen:
aan de H.Geest te Goirle 2 gulden, 8 st. 4 penningen 'sjaars, een rente van 4 gulden, 10 st. 8 penningen aan het geestelijk comptoir van Oistewijk en de chijns van 2 st. en 2 penningen aan de Heren van Tilburg en Goirle.

Avez-vous des renseignements supplémentaires, des corrections ou des questions concernant Cornelis Michael (Merten) Stalpaers?
L'auteur de cette publication aimerait avoir de vos nouvelles!


Barre chronologique Cornelis Michael (Merten) Stalpaers

  Cette fonctionnalité n'est disponible que pour les navigateurs qui supportent Javascript.
Cliquez sur le nom pour plus d'information. Symboles utilisés: grootouders grand-parents   ouders parents   broers-zussen frères/soeurs   kinderen enfants

Avec la recherche rapide, vous pouvez effectuer une recherche par nom, prénom suivi d'un nom de famille. Vous tapez quelques lettres (au moins 3) et une liste de noms personnels dans cette publication apparaîtra immédiatement. Plus de caractères saisis, plus précis seront les résultats. Cliquez sur le nom d'une personne pour accéder à la page de cette personne.

  • On ne fait pas de différence entre majuscules et minuscules.
  • Si vous n'êtes pas sûr du prénom ou de l'orthographe exacte, vous pouvez utiliser un astérisque (*). Exemple : "*ornelis de b*r" trouve à la fois "cornelis de boer" et "kornelis de buur".
  • Il est impossible d'introduire des caractères autres que ceux de l'alphabet (ni signes diacritiques tels que ö ou é).



Visualiser une autre relation

Les sources

  1. Begraafboek van goirle1730-1810

Événements historiques

  • En l'an 1679: Source: Wikipedia
    • 24 janvier » dissolution du Parlement cavalier.
    • 5 février » le Traité de Nimègue marque l'apogée du règne de Louis XIV. La France acquiert la Franche-Comté, l'Alsace, Valenciennes, Cambrai, le Sénégal et la Guyane.
    • 27 mai » l'Habeas Corpus est voté et approuvé, en Angleterre.
  • La température le 16 février 1763 était d'environ 2,0 °C. Le vent venait principalement de l'/du sud sudouest. Caractérisation du temps: mistig. Source: KNMI
  • En l'an 1763: Source: Wikipedia
    • 10 février » signature du traité de Paris. Louis XV renonce à la Nouvelle-France et récupère les Antilles, fin de la guerre de Sept Ans.
    • 7 mai » début de la rébellion de Pontiac, ce dernier tente de dérober Fort Detroit aux Britanniques.
    • 5 juin » début du siège de Furiani, qui prendra fin le 19 juillet.
    • 19 juillet » fin du siège de Furiani (débuté le 5 juin).
    • 31 juillet » bataille de Bloody Run, pendant la rébellion de Pontiac.
    • 31 août » Rio de Janeiro devient capitale de la colonie du Brésil, remplaçant Bahia.


Même jour de naissance/décès

Source: Wikipedia


Sur le nom de famille Stalpaers


Lors de la copie des données de cet arbre généalogique, veuillez inclure une référence à l'origine:
Mark Stalpers, "STALPAERT - STALPERS XVII Generaties", base de données, Généalogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-stalpers/I161.php : consultée 5 février 2026), "Cornelis Michael (Merten) Stalpaers (1679-1763)".