Ancêtres Jonkman » Tomas Beuijensz. van der Neut (-> 1713)

Données personnelles Tomas Beuijensz. van der Neut 

  • Il est né.
  • Il a été baptisé le 29 juillet 1663 dans Nieuwkoop.
    Doopboeken Remonstrantse gemeente, 1662 - 1814., archiefnummer 162.1.07, inventarisnummer 13, blad 3
    Gemeente: Nieuwkoop
    Periode: 1662-1814
  • Il a été baptisé.
  • Il est décédé apres 1713.
  • Un enfant de Buijen (Boudewijn) Dircksz van der Neut
  • Cette information a été mise à jour pour la dernière fois le 3 octobre 2022.

Famille de Tomas Beuijensz. van der Neut

Il est marié à Lourensge Claes van Leeuwen.

Ils se sont mariés le 14 octobre 1702 à Nieuwkoop en Noorden.Source 1


Notes par Tomas Beuijensz. van der Neut

1702, 1703., archiefnummer 506, Archief van notaris Quirijn Raven, 1679-1707, inventarisnummer 1450, aktenummer 132
Gemeente: Leiden
Periode: 1702-1703

1702
Thomas en Lourensge, wonende op de Hoge Rijndijk te Hazerswoude, verschijnen voor de notaris, de persoon aan de andere zijde is Huijg van Leeuwen, betreft geleende penningen,
leverantie van waren en gedane diensten.

1729, 1730., archiefnummer 506, Archief van notaris Cornelis [Maartensz.] van Alphen, 1722-1752, inventarisnummer 1896, blad 023
Gemeente: Leiden
Periode: 1729-1730

Op 4 augustus 1729 maakt Thomas van der Neut, wonende te Hazerswoude zijn testament op voor notaris Cornelis van Alphen te Leiden.
Hij laat na aan het kintskint van zijn overleden zus Zuzanna van der Neut, genaamt cornelis Oosterlingh, indien denselven, de wed., nog erfgenamen van Dirk van der Neut, nog de erfgenamen van hem testateur, nooijt afvordert inventaris, rekeningh, scheijdingh, verantwoordingh, of voldoening van de nalatenschap van zijn overleden overgrootvader Boudewijn van der Neut, en desselfs huisvrou, of van sijne erfportie in dezelve, maar anders in 't geheel niets, een somme van tweeduijsend vijfhond.t.guldens.
Nog legatheert en testateur aan de kinderen van Klaas Willemsz van Tol en aan de kinderen van Cornelis Willemsz. van Tol, te samen een somme van vijftien hondert guldens, onder dezelve te verdeelen, ijders hooft voor hooft, en met gelijke portien. En in alle zijn testateurs verdere goederen gene van dien uijtgezondert nogh buiten gehouden, verklaarde hij testateur tot zijne erfgenamen te institueren de kint of kinderen van Boudewijn van der Neut zoo wel, die na zijn testateurs overlijden mogen geboren worden, als die op zijn overlijden in wezen zullen zijn, te samen voor de geregte helfte, met dezen verstande nogtans, dat de vrugten en inkomsten, welke boven alle lasten, van de voorsz. helfte zullen worden geprofiteert, jaarlijks zullen moeten komen ten behoeven van den voornoemden Boudewijn van der Neut zijn leven lang gedurende, en bij overlijden van een of meerdere van de gemelde kinderen van denzelven van dere Neut nin hunne minderjarigheijt, zal de erfportie van zoodanigenoverledenen komen, op de als dan nog in leven zijnde kinderen tot het laatste toe, en dat, zonder aftrek van trebellianique legitime, of eenige andere portien in regten bekent.
En in de wederhelfte van zijn testateurs genoemde nalatenschap, verklaart hij tot zijne universele erfgename te institueren, Maria van der Neut, huisvrouw van Pieter Spoors, en bij haar vooroverlijden, hare kint of kinderen, bij representatie, alles met volkomen regt, en titul van institutie. Eindelijk verklaarde hij testateur, tot voogden over zijne minderjarige, uijtlandige en andere toezigt behoevende erfgenamen, en legatarissen te committeren en authoriseren bij dezen, de voornoemnde Boudewijn van der Neut en Pieter Spoors, etc........(standaard tekst).

Op 9 september 1737 machtigt Tomas van der Neut, aangesteld door het gerecht van Woerden als voogd over de kinderen van Boudewijn van der Neut, Willem van Vianen, notaris te Woerden tot het afdoen van de boedel van Boudewijn van der Neut (verkoop, inning kooppenningen, etc.).

Beheersnummer:W054
Archief:Notarieel archief Woerden
Beschrijving index:Notariële akten Woerden, 1737 - 1737
Inventarisnummer:8633
Aktenummer:78

Naam:Thomas van der Neut
Woonplaats:Hazerswoude
Hoedanigheid:testateur, bloedverwant
Datum:02-10-1737

Op 2 oktober 1737 herroept hij eerdere testamenten en met name die van 4-8-1729 (notaris Cornelis van Alphen te Leiden), en die van 13-1-1735 (notaris Leendert de Boer te Bodegraven) en maakt een nieuw testament op voor Willem van Vianen, notaris te Woerden.
Hij legateert 1000 gulden aan de gemene armen van Hazerswoude, aan de kinderen van Claas Willemsz van Thol en Cornelis Willemsz. van Thol samen 1500 gulden, al zijn andere goederen aan zijn nicht Maria van der Neut, weduwe van Pieter Spoors, bij haar overlijden de helft aan haar zoon Gerrit Spoors, en de andere helft aan de kinderen van Boudewijn van der Neut, zijn overleden neef. De erfgenamen moeten binnen 6 weken na zijn overlijden aan zijn neef Cornelis Oosterling 2500 gulden betalen. Als de kinderen van Boudewijn van der Neut eerder komen te overlijden gaat hun deel naar testateurs naaste vrienden en erfgenamen ab intestatto, zowel van zijn vaders als moeders zijde. Als administrerende voogden over de minderjarige erfgenamen benoemt hij Ari Jansz. Geur en Gerrit van Ee. De heer Adriaan Koene, predikant in de mennonisten gemeente te Hazerswoude benoemt hij tot toeziend voogd.

Avez-vous des renseignements supplémentaires, des corrections ou des questions concernant Tomas Beuijensz. van der Neut?
L'auteur de cette publication aimerait avoir de vos nouvelles!

Image(s) Illustration(s) Tomas Beuijensz. van der Neut

Ancêtres (et descendants) de Tomas Beuijensz. van der Neut


    Montrez le quartier généalogique complet

    Avec la recherche rapide, vous pouvez effectuer une recherche par nom, prénom suivi d'un nom de famille. Vous tapez quelques lettres (au moins 3) et une liste de noms personnels dans cette publication apparaîtra immédiatement. Plus de caractères saisis, plus précis seront les résultats. Cliquez sur le nom d'une personne pour accéder à la page de cette personne.

    • On ne fait pas de différence entre majuscules et minuscules.
    • Si vous n'êtes pas sûr du prénom ou de l'orthographe exacte, vous pouvez utiliser un astérisque (*). Exemple : "*ornelis de b*r" trouve à la fois "cornelis de boer" et "kornelis de buur".
    • Il est impossible d'introduire des caractères autres que ceux de l'alphabet (ni signes diacritiques tels que ö ou é).



    Visualiser une autre relation

    Les sources

    1. Register van ontvangst van de impost op het trouwen en begraven, 1695-1704., archiefnummer 162.1.08, inventarisnummer 1, blad 75v

    Sur le nom de famille Van der Neut


    La publication Ancêtres Jonkman a été préparée par .contacter l'auteur
    Lors de la copie des données de cet arbre généalogique, veuillez inclure une référence à l'origine:
    Heidi Jonkman, "Ancêtres Jonkman", base de données, Généalogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-jonkman/I5331.php : consultée 9 janvier 2026), "Tomas Beuijensz. van der Neut (-> 1713)".