Ancêtres Jonkman » Janneken Claes van Berchem (????-1656)

Données personnelles Janneken Claes van Berchem 


Famille de Janneken Claes van Berchem

(1) Elle est mariée à Leendert Brook.

Ils se sont mariés


Enfant(s):



(2) Elle est mariée à Gabriël De (Du) Molijn.

L'autorisation pour le mariage a été obtenu le 25 janvier 1632 à Rotterdam.Source 1

Ils se sont mariés à l'église le 10 février 1637 à Rotterdam.Source 1

Datum ondertrouw: 25-01-1637
Trouwdatum: 10-02-1637
Bron of gezindte: Trouw gereformeerd
Inschrijvingsjaar: 1637
Bruidegom: Gabriel du Molijn
Bruid: Jannetge van Berchem
vorige echtgenoot: Leendert Brouck
Akteplaats: Rotterdam
Opmerkingen:
Bruidegom was geweldige van het Frantsche regiment infanterie, in dienst van h.m.h. Staten.
Toegangsnummer: 1-02 Doopregisters, Trouwregisters, Begraafregisters Rotterdam (DTB)
Inventarisnummer: 57

Notes par Janneken Claes van Berchem

20 testament 23-jan-1637
Datering:
23-jan-1637
Aktesoort:
testament
Aktenummer:
20
Bladzijden:
51 t/m 52
Notaris:
Arent van der Graeff
Standplaats:
Rotterdam
Akteplaats:
Rotterdam
Inhoud:
In uitbreiding op het testament van haar overleden man, belooft Jannetgen Claesdr van Berchum, weduwe van Leendert Claesz Broock, aan haar dochter Lysbeth Leenderts de eigendom van een huis met erf aan de westzijde van de Westwagestraet. Het pand wordt begrensd tZ aan Arien Fransz Schilder, tN aan de Mosterstege. Indien zij voor haar 25e of haar huwelijk overlijdt, vervalt het pand aan Jannetgen.
Volgens testament d.d. 14-11-1635 heeft Lysbeth bij volwassenheid of huwelijk recht op 1.000 gulden.
NB: Jannetgen tekent als Janneken Claes van Berchem.
Toegangsnummer:
18 Archieven van de Notarissen te Rotterdam en daarin opgegane gemeenten (ONA)
Inventarisnummer:
325

Datering: 19-dec-1641
Aktesoort: attestatie of verklaring
Aktenummer: 75
Bladzijden: 164 t/m 166
Notaris: Leonard van Zijl
Akteplaats: Rotterdam
Standplaats: Rotterdam
Inhoud:
Jannetgen Claesdr, vrouw van Gabriel de Molijn, silversmidt in de Westewagenstraet, en haar bij haar wonende voordochter Elisabeth Lenaerts Brouckx, 18 jr, leggen een verklaring af op verzoek van Thomas Couston, koopman van zijden lakenen, betreffende het te koop aanbieden van al of niet eendere parels door Agnieta van Lier, die gehuwd is met een Engelsman.
Toegangsnummer: 18 Notarissen te Rotterdam en daarin opgegane gemeenten (ONA)
Inventarisnummer: 451

Datering: 19-okt-1644
Aktesoort: testament
Aktenummer: 270
Bladzijden: 548 t/m 553
Notaris: Arent van der Graeff
Akteplaats: Rotterdam
Standplaats: Rotterdam
Inhoud:
Jannetje Claesdr van Berchem, vrouw van Gabriel de Molijn, benoemt tot haar erfgenamen de eventuele kinderen van haar dochter Lijsbeth Leenderts Brouck, vrouw van Joris Jans de Raet, met de bepaling dat de dochter het vruchtgebruik krijgt en na de dood van haar man het volle eigendom. Mocht zij eerder sterven dan haar man zonder kinderen na te laten, die de leeftijd van 25 jaar bereiken of trouwen, dan gaat de nalatenschap naar de erfgenamen ab intestato.
Zij benoemt tot executeurs testamentair haar zwager Barent Pieters van Schagen en Willem Willems Verdam, haar afgestorven zwager.
Toegangsnummer:
18 Notarissen te Rotterdam en daarin opgegane gemeenten (ONA)
Inventarisnummer: 332

Datering: 10-jun-1656
Aktesoort: testament
Aktenummer: 28
Bladzijden: 112 t/m 119
Notaris: Adriaen van Aller
Standplaats: Rotterdam
Akteplaats: Rotterdam
Inhoud:
Jannetgen Claesdr van Berchem, vrouw van Gabriel du Molijn, goudsmid, wonende aan de noordzijde van de Grote Markt, benoemt tot haar erfgenaam het kind of de kinderen van haar dochter Lijsbeth Leenderts Broock, vrouw van Joris Jansz de Raet, met deconditie dat haar dochter het vruchtgebruik van de goederen zal ontvangen. Bij vooroverlijden van Joris laat Jannetgen haar goederen na aan Lijsbeth en treft zij een regeling voor de kinderen van Lijsbeth. Tot executeurs van haar nalatenschap en voogden over de minderjarige erfgenamen worden Jan Jansz van Steynen, bakker, en Joannes Waarts, makelaar, aangesteld. Jannetgen laat de helft van het woonhuis en erf aan haar huidige man na en allerlei goederen, waarvoor hij 2500 gulden zal betalen. Verder bepaalt Jannetgen welke goederen aan wie van haar erfgenamen toebedeeld worden.
Toegangsnummer: 18 Notarissen te Rotterdam en daarin opgegane gemeenten (ONA)
Inventarisnummer: 600

Registratie op 11 augustus 1656
Geregistreerde
boedelinventaris 11-aug-1656

Extra informatie
InhoudLijst van goederen, die Gabriel du Molijn, goudsmid, met zijn d.d. 29 juli 1656 overleden vrouw Jannetgen Claes van Berchem heeft bezeten. De lijst is in aanwezigheid van Jan Jorisz Antom en Cornelis Kievit opgesteld, zoals d.d. 9 augustus 1656 door de Weesmeesters is bepaald. Zij zijn in plaats gekomen van Jan Jansz van Steynen, bakker, en Johannes Waarts, makelaar, die volgens het testament van Jannetgen, d.d. 10 juni 1656 voor deze notaris opgemaakt, executeurs van het testament en voogden over de minderjarige erfgenamen zijn. Verder is aanwezig Lijsbeth Leenderts Brook, dochter en universeel erfgenaam van Jannetgen.Als onroerend goed wordt een huis en erf aan de zuidzijde van de Wagestraet op de hoek van de Peperstraet, dat door apothecaris Barent Gerritsz Hassingh wordt gehuurd, en een huis en erf, het woonhuis van Du Molijn, aan de noordzijde van het Marktveld genoemd. Het eerste huis wordt ten noorden begrensd door Dirk Evertsz, schilder, en ten zuiden door de Peperstraat, strekkende achter tot Jop Cornelisz Kroeff, stuurman. Het tweede huis wordt ten oosten begrensd door Jan Teunisz Leuteringh en ten westen door Joosgen Joosten, strekkende tot achter de weduwe van Balten Verdonck. Voorts enkele rentebrieven. Daarna volgt een lange lijst van geld, waaronder rosenobels, ducatons, gouden en zilveren voorwerpen, juwelen van zilver, goud en diamant, en parels. Hierna volgt huisraad, kleding, hout-, koper-, tinwerk, enz. en de schulden ten bate en ten laste van de boedel. Bij de doodschulden worden o.a. rekeningen van de dokter, apotheker, en het goudsmidsgilde genoemd.Hierna volgen het toekennen van legaten en toezeggingen volgens de bepalingen in het testament.Op blz. 500 staat in de kantlijn vermeld dat d.d. 29 september 1656 door blinde loting de nalatenschap in 2 kavels is verdeeld, nl. aan Gabriel du Molijn en Lijsbeth Leenderts Brook.N.B. De naam Brook wordt in andere akten o.a. gescheven als Broock, Broek, Broeck en
Inhoud vervolgBrouck, en de naam Berchem als Berchum. Gabriel tekent met Gabriel Du Molin en Antom met Jan Joryss Anthom.Zie ook de aktenrs. 36 en 37 van dit inventarisdeel.
StandplaatsRotterdam
NotarisAdriaen van Aller

Bronvermelding
Stadsarchief Rotterdam
Stadsarchief Rotterdam te Rotterdam, Notariële archieven
Adriaen van Aller te Rotterdam, Rotterdam, archief 18, inventaris­num­mer 638, aktenummer 35, folio 500 t/m 594

Avez-vous des renseignements supplémentaires, des corrections ou des questions concernant Janneken Claes van Berchem?
L'auteur de cette publication aimerait avoir de vos nouvelles!

Ancêtres (et descendants) de Janneken Claes van Berchem

Janneken Claes van Berchem
????-1656

(1) 
(2) 1637

Avec la recherche rapide, vous pouvez effectuer une recherche par nom, prénom suivi d'un nom de famille. Vous tapez quelques lettres (au moins 3) et une liste de noms personnels dans cette publication apparaîtra immédiatement. Plus de caractères saisis, plus précis seront les résultats. Cliquez sur le nom d'une personne pour accéder à la page de cette personne.

  • On ne fait pas de différence entre majuscules et minuscules.
  • Si vous n'êtes pas sûr du prénom ou de l'orthographe exacte, vous pouvez utiliser un astérisque (*). Exemple : "*ornelis de b*r" trouve à la fois "cornelis de boer" et "kornelis de buur".
  • Il est impossible d'introduire des caractères autres que ceux de l'alphabet (ni signes diacritiques tels que ö ou é).



Visualiser une autre relation

Les sources

  1. -02 Doopregisters, Trouwregisters, Begraafregisters Rotterdam (DTB)

Sur le nom de famille Van Berchem


La publication Ancêtres Jonkman a été préparée par .contacter l'auteur
Lors de la copie des données de cet arbre généalogique, veuillez inclure une référence à l'origine:
Heidi Jonkman, "Ancêtres Jonkman", base de données, Généalogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-jonkman/I5273.php : consultée 16 mars 2026), "Janneken Claes van Berchem (????-1656)".