Arbre généalogique Helmich » Joanna Maria van Grootveld (1751-1814)

Données personnelles Joanna Maria van Grootveld 

  • Elle est née le 3 janvier 1751 dans Vilsteren, Ommen.Source 1
    Uit het leenrepertorium Historisch Centrum Overijssel, het beheer van huize Vilsteren:

    - 17 dec.1743: "Dr. Gerhard van Sonsbeeck als koper na opdracht door Euphemia Rees".
    - 31 mrt.1770: "Herman van Sonsbeeck na de dood van zijn vader Dr. Gerhard van Sonsbeeck".
    - 2 apr.1774: Alexander van Sonsbeeck na de dood van zijn broer Hermannus van Sonsbeeck".
    - 2 apr.1775: Willem Hendrik van Grootveld als koper na opdracht door Alexander van Sonsbeeck".
    - 16 mrt 1791: "Johanna Maria van Grootveld na de dood van haar vader W.H. van Grootveld. Hulder haar man Michiel Helmich".
  • Elle a été baptisée le 3 janvier 1751 dans Zwolle, Overijssel, Nederland.Source 2
  • Elle est décédée le 18 octobre 1814 dans Zwolle, Overijssel, Nederland, elle avait 63 ans.Source 3
    Ze is overleden op 63 jarige leeftijd.
    Tijdstip: 22:00
  • Enregistrement de décès le 20 octobre 1814.Source 4
  • Un enfant de Willem Hendrik van Grootveld et Clara Maria Hoek
  • Cette information a été mise à jour pour la dernière fois le 20 janvier 2021.

Famille de Joanna Maria van Grootveld

Elle est mariée à Michael Helmich.

Ils se sont mariés le 28 décembre 1779 à Zwolle, Overijssel, Nederland, elle avait 28 ans.Source 5

Tijdlijn bij het landgoed Vilsteren, huis, bijgebouwen, park en gronden.

- In 1381 werd Herman van Vilsteren leenman van de bisschop van Utrecht. Daarna werd het beheerd door de familie van Vilsteren.
- In 1743 kocht Gerhard van Sonsbeeck het landgoed en daarna ging het over naar zijn zoon Herman.
- In 1775 werd het verkocht aan Willem Henrik van Grootveld. Na zijn dood (1790) ging het naar zijn dochter Johanna Maria van Grootveld.
- Zij trouwde in 1779 in Zwolle met Michael Helmich. Na hun dood kwam het beheer bij hun zoon Petrus Franciscus Helmich.
- Zijn dochter Johanna Maria Helmich trouwde in 1850 met Wilhelmus Cornelius Johannes Jozephus Cremers.

Gellius Pathuis Cremers en zijn vrouw Hermance Vos de Wael besloten begin 20e eeuw permanent in Vilsteren te gaan wonen.
Ze lieten het inmiddels verouderde en weinig comfortabele huis slopen en het huidige huis bouwen, 1908, ontworpen door architect Eduard Cuypers.
In de volksmond wordt Huis Vilsteren ook wel Groot Spijker genoemd. Vroeger werd in die toren het graan opgeslagen.

De Elskamp: Bron: www.parelvansalland.nl

In het plaatsje Luttenberg is een Helmichstraat op het voormalige landgoed De Elskamp. Hier een historisch overzicht:
- in 1675 wordt De Elskamp verkocht aan Werner Hoefslach
- in 1738 wordt Dr. Arnold Jan Helmich eigenaar van het landgoed. De familie Helmich was de erfopvolger van de familie Hoefslach. In 1752 wordt hij markenrichter van de Marke Luttenberg. Hij heeft veel voor de marke gedaan (tot 1783) met name orde gesteld op de financien en een nieuw pachtboek aangelegd
- in 1783 erft zijn zoon Michael Helmich landgoed De Elskamp en was markenrichter van 1786 tot zijn overlijden in 1835. Hij was getrouwd met Johanna Maria van Grootvelt die het landgoed Vilsteren had geërfd. De familie Helmich stond op de tiende plaats van de rijkste families van Zwolle en de rijkste katholieke familie van Zwolle, de familie van Grootvelt stond op de 12e plaats.
- Hun zoon Theodorus Helmich erfde het landgoed in 1835, deed een grote gift aan de nieuwe kerk, hij overleed in 1851. Zijn weduwe Louise van Middachten verkocht het landgoed (260 ha en verschillende boerderijen) in 1857 aan diverse partijen, Teunis Spijkerman kocht het herenhuis/koetshuis.

Enfant(s):

  1. NN Helmich  1782
  2. Theodorus Helmich  1785-1851 
  3. Anna Maria Helmich  1789-1861 

Avez-vous des renseignements supplémentaires, des corrections ou des questions concernant Joanna Maria van Grootveld?
L'auteur de cette publication aimerait avoir de vos nouvelles!


Barre chronologique Joanna Maria van Grootveld

  Cette fonctionnalité n'est disponible que pour les navigateurs qui supportent Javascript.
Cliquez sur le nom pour plus d'information. Symboles utilisés: grootouders grand-parents   ouders parents   broers-zussen frères/soeurs   kinderen enfants

Avec la recherche rapide, vous pouvez effectuer une recherche par nom, prénom suivi d'un nom de famille. Vous tapez quelques lettres (au moins 3) et une liste de noms personnels dans cette publication apparaîtra immédiatement. Plus de caractères saisis, plus précis seront les résultats. Cliquez sur le nom d'une personne pour accéder à la page de cette personne.

  • On ne fait pas de différence entre majuscules et minuscules.
  • Si vous n'êtes pas sûr du prénom ou de l'orthographe exacte, vous pouvez utiliser un astérisque (*). Exemple : "*ornelis de b*r" trouve à la fois "cornelis de boer" et "kornelis de buur".
  • Il est impossible d'introduire des caractères autres que ceux de l'alphabet (ni signes diacritiques tels que ö ou é).



Visualiser une autre relation

Les sources

  1. Het Nederlands Patriciaat 1960 - 't blauwe boekje
  2. www.vpnd.nl (Overijssel, Zwolle, dopen RK Bogenkerk 1691-1803)
  3. Burgerlijke stand der gemeente Zwolle
  4. (Ne pas publique)
  5. www.vpnd.nl (Overijssel, Zwolle, trouwen RK Bogenkerk 1691-1803)

Sur le nom de famille Van Grootveld


La publication Arbre généalogique Helmich a été préparée par .contacter l'auteur
Lors de la copie des données de cet arbre généalogique, veuillez inclure une référence à l'origine:
Kees Helmich, "Arbre généalogique Helmich", base de données, Généalogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-helmich/I6288.php : consultée 22 janvier 2026), "Joanna Maria van Grootveld (1751-1814)".