Arbre généalogique Bas » Herman van Boerden (1280-????)

Données personnelles Herman van Boerden 

  • Il est né en l'an 1280 dans Tilburg.

    Waarschuwing Attention: Avait moins de 16 ans (0) lors de la naissance (??-??-1273) de l'enfant (Jan Herman van Boerden).

  • (Geschiedenis) .Source 1
    Stamreeks familie van Boerden

    De familie was in de periode 1280 tot en ongeveer 1500 een vooraanstaande familie uit Tilburg en omstreken. Nazaten van de stamvader Herman van Boerden (1280-) trouwde met andere bekende families als de familie Pulskens, de familie Vrancken, Reijnen van Broeckhoven en de familie Smolders. De vertakkingen via deze families lopen zowel naar mijn vader als mijn moeder. Waaruit geconcludeerd kan worden dat mijn ouders gemeenschappelijke voorouders hebben, weliswaar 17 generaties in het verleden.

    De eerste informatie vinden we over Herman Jan van Boerden (1340-). Volgende informatie is afkomstig van de website van R. Mulders (Fam. Beurden). Hij is overleden na 1407, doch voor 9 jan 1419 (sH.R.1185,f.282). In 1380 genoemd in het cijnsboek van de hertog van Brabant, wegens een cijns uit een venne, achter den hof aan den Rugdijck bij den Heicant te Tilburg (f.84). In 1396 woont hij daar ook: vanaf 9 nov van dat jaar huurt hij een huis aan de Rugdijk, gelegen tussen een perceel van hemzelf en een van zijn zoon Jan (sH.R.1180,f.617).

    Zijn zoon, Jan Herman van Rugdijcks van Alphen van Boerden, bezat die nuwe huys aan de Rugdijk, waar hij in 1407 woonde (sH.R.1185,f.124v). Uit een eerste huwelijk met een onbekende vrouw werden negen kinderen geboren. Met zijn tweede vrouw Godevaert der Kinderen woonde hij later in Oisterwijk. Op 9 jan 1419 deelt Jan voor schepenen van Oisterwijk de ouderlijke erfenis met zijn broers Ghijsbrecht en Herman (RO 143,f.10).

    Jan verkreeg ondermeer een stuk heideland omtrent de Rugdijk in Tilburg, tussen de straat en zijn Nieuwe Hoeve. Op 27 dec 1420 blijkt dat Jan en zijn twee broers een huis en hof in Oisterwijk hadden gekocht van Diderick Tijel Buckincs en diens vrouw Margriet Ghijsbrecht Bertermans (RO 143,f.88-1). Op 11 april 1423 geeft Jan Herman Jans van Boerden een huis en hof met erfenissen genaamde de Nieuwe Hoeve, in Westilburg aan de Rugdijk, 9 bunder min 1 lopen, naast de heidehoeve van Gherijt van Boerden in het westen en verder rondom de gemeint, uit aan Gherijt Gherijts Beije (RO 144,f.86-1).

    Op 13 april 1423 verklaren Godevaert der Kijnder en Jan Mijs Weeldmanssoen dat toen Jan Hermans van Boerden en Juet Jan Godevaerts trouwden, als voorwaarde gold dat Jan van Boerden geen goederen die van Juet gekomen waren zou verteren, vervreemden of belasten, vóór er wettige kinderen zouden zijn, en dat alle verkregen goederen en alle havelijke goederen na haar dood gedeeld zouden worden. Zij verklaren dat Jan van Boerden en Juet geen kinderen hadden (RO 144,f.28v). De kaart van de Rugdijk links is gedateerd op 1760.
  • (Geschiedenis) .Source 2
    meer familie historie op http://members.chello.nl/r.mulders1/famBeurden.htm
  • Cette information a été mise à jour pour la dernière fois le 7 septembre 2015.

Famille de Herman van Boerden

Il est marié à NN Blijkens.

Ils se sont mariésSource 3


Enfant(s):

  1. Jan Herman van Boerden  1273-< 1384 

Avez-vous des renseignements supplémentaires, des corrections ou des questions concernant Herman van Boerden?
L'auteur de cette publication aimerait avoir de vos nouvelles!

Ancêtres (et descendants) de Herman van Boerden

Herman van Boerden
1280-????


NN Blijkens
1280-????


Avec la recherche rapide, vous pouvez effectuer une recherche par nom, prénom suivi d'un nom de famille. Vous tapez quelques lettres (au moins 3) et une liste de noms personnels dans cette publication apparaîtra immédiatement. Plus de caractères saisis, plus précis seront les résultats. Cliquez sur le nom d'une personne pour accéder à la page de cette personne.

  • On ne fait pas de différence entre majuscules et minuscules.
  • Si vous n'êtes pas sûr du prénom ou de l'orthographe exacte, vous pouvez utiliser un astérisque (*). Exemple : "*ornelis de b*r" trouve à la fois "cornelis de boer" et "kornelis de buur".
  • Il est impossible d'introduire des caractères autres que ceux de l'alphabet (ni signes diacritiques tels que ö ou é).



Visualiser une autre relation

Les sources

  1. http://www.patrickcoolen.demon.nl/OtherFamilyLinesvanBoerden.htm
  2. http://members.chello.nl/r.mulders1/famBeurden.htm
  3. https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-osch/I17033.php

Sur le nom de famille Van Boerden


La publication Arbre généalogique Bas a été préparée par .contacter l'auteur
Lors de la copie des données de cet arbre généalogique, veuillez inclure une référence à l'origine:
Andre Bas, "Arbre généalogique Bas", base de données, Généalogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-bas/I16475.php : consultée 5 janvier 2026), "Herman van Boerden (1280-????)".