A propos de la journée » samedi 13 juin 1835Convertisseur de calendrier

14 juin 1835 Page suivantePage précédente 12 juin 1835


Né(e) le samedi 13 juin 1835
Décédé(e) le samedi 13 juin 1835

Source: Delpher (KB | bibliothèque nationale) Journaux de 13 juin 1835 au Delpher


Né(e) le 13 juin

Décédé(e) le 13 juin

Prénoms populaires de garçons en 1835
Prénoms féminins populaires en 1835

Source: Wikipedia Événements historiques 1835
  •  Cette page est uniquement disponible en néerlandais.
    De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • La population des Pays-Bas était d'environ 2,9 millions d'habitants.
  • 18 janvier » bataille de Miñarica.
  • 5 mai » en Belgique, inauguration de la ligne de chemin de fer Bruxelles-Malines, premier trajet pour voyageurs en Europe continentale.
  • 30 août » fondation de Melbourne.
  • 17 octobre » création de la Texas Ranger Division.
  • 16 décembre » début du Grand Incendie de New York.
  • 28 décembre » début de la 2guerre séminole en Floride, déclenchée par le chef séminole Osceola.
Temps 13 juin 1835

La température le 13 juin 1835 était d'environ 16,0 °C. Le vent venait principalement de l'/du nord-nordest. Caractérisation du temps: half bewolkt.

Source: KNMI