A propos de la journée » vendredi 1 juillet 1825Convertisseur de calendrier

2 juillet 1825 Page suivantePage précédente juillet 1825


Né(e) le vendredi 1 juillet 1825
Décédé(e) le vendredi 1 juillet 1825

Source: Delpher (KB | bibliothèque nationale) Journaux de 1 juillet 1825 au Delpher


Né(e) le 1 juillet

Décédé(e) le 1 juillet

Prénoms populaires de garçons en 1825
Prénoms féminins populaires en 1825

Source: Wikipedia Événements historiques 1825
  •  Cette page est uniquement disponible en néerlandais.
    De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • 19 avril » insurrection des Treinta y Tres Orientales.
  • 29 mai » sacre de Charles X, roi de France depuis 1824.
  • 11 juin » Simon Bernard pose la pierre angulaire de Fort Hamilton.
  • 12 août » Simón Bolívar devient le premier président de la République de Bolivie.
  • 25 août » proclamation de l’indépendance de l’Uruguay.
  • 31 octobre » promulgation de la première constitution de l’État de Sonora y Sinaloa par le premier Congrès constitutionnel.
Temps 1 juillet 1825

La température le 1 juillet 1825 était d'environ 13,0 °C. Le vent venait principalement de l'/du ouest. Caractérisation du temps: betrokken regen.

Source: KNMI