A propos de la journée » lundi 25 mars 1822Convertisseur de calendrier

26 mars 1822 Page suivantePage précédente 24 mars 1822


Né(e) le lundi 25 mars 1822
Décédé(e) le lundi 25 mars 1822

Source: Delpher (KB | bibliothèque nationale) Journaux de 25 mars 1822 au Delpher


Né(e) le 25 mars

Décédé(e) le 25 mars

Prénoms populaires de garçons en 1822
Prénoms féminins populaires en 1822

Source: Wikipedia Événements historiques 1822
  •  Cette page est uniquement disponible en néerlandais.
    De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • 12 janvier » l'Assemblée nationale d'Épidaure proclame l'indépendance de la Grèce.
  • 24 mai » bataille de Pichincha.
  • 26 juillet » rencontre de Guayaquil, entre José de San Martin et Simón Bolívar.
  • 31 octobre » Agustín de Iturbide dissout le Congrès impérial.
  • 1 décembre » Pierre I est couronné empereur du Brésil; instauration de l'ordre national de la Croix du Sud.
  • 28 décembre » Chateaubriand est nommé ministre des Affaires étrangères pour mener une politique favorable à la Sainte-Alliance.
Temps 25 mars 1822

La température le 25 mars 1822 était d'environ 8,0 °C. Le vent venait principalement de l'/du sud-ouest. Caractérisation du temps: half bewolkt winderig.

Source: KNMI