Family tree Verloop » Frederick Hendricksz VERLOOP (± 1644-> 1705)

Personal data Frederick Hendricksz VERLOOP 


Household of Frederick Hendricksz VERLOOP

(1) He is married to Ja/enneken Jeuriaanse VERLOOP.


Frederick en Jenneken waren neef/nicht.

They got married on May 11, 1667 at Herwijnen.


(2) He is married to Mariken Gijsbertse NOOTEBOOM.


Marike (of beide) attesteerde van Gellicum in juni 1675.

They got married on May 29, 1669 at Herwijnen.


Child(ren):



(3) He is married to Joostje AERTSDR.

They got married in the year 1681 at Asperen (?).


Child(ren):

  1. Maaike Fredericksdr VERLOOP  ± 1682-???? 


(4) He is married to Hendrikje VIS.

They got married about 1697.


Notes about Frederick Hendricksz VERLOOP


De naam van zijn moeder is niet bekend. Zijn vader Hendrick Claesz Verloop was weduwnaar in 1658 en hertrouwde daarna met Teuntje Jansdr (van Gellicum), die de moeder is van o.a. zijn halfbroer Claes Hendrikcsz Verloop. Deze Verloop-tak is in mannelijke lijn na enkele generaties uitgestorven.

Aantekening voor genealogen: In juli 2019 is uit oude polderarchief documenten gebleken dat de vader van Fredrick Hendricksz Verloop toch inderdaad Hendrick Claesz Verloop was, de bekende timmerman uit Gellicum.

Met dit nieuwe en keiharde bewijs zijn we weer terug bij de oorspronkelijke vader-zoon relatie die oorspronkelijk een aanname/hypothese was mijnerzijds (lang geleden geÓntroduceerd, toen zonder enig onderliggend bewijs)Ö. en vervolgens via het internet al door vele ìgenealogenî en stamboomonderzoekers overgenomen in hun stambomen waarin deze Verloop-en een rol spelen. Eerder in 2018 werd gesuggereerd dat Fredrick Hendricksz Verloop een zoon zou zijn van Hendrick Fredericksz, deze laatste zou dan een vooralsnog onbekende vierde zoon zijn van Frederick Claesz en Lijntje (en dus de jongste broer van Claes, Jeurriean en Jan). De onderbouw van deze gesuggereerde vader-zoon relatie was afkomstig van Dhr. Bernard de Keijzer, publicist en nestor bij de Hollandse Vereniging voor Genealogie. Dit is dus onjuist gebleken.

Het eerste huwelijk van Fredrick Hendricksz Verloop in 1667 was met Jenneken Jeuriaanse Verloop (een volle nicht van zijn vader) die al spoedig overleed.

Hij attesteert van Gellicum naar Asperen in juni 1675 met zijn tweede ìhuisvrouwî Marij Noote(n)boom. Frederick Verloop was diaken van de hervormde gemeente in Asperen in 1676-1677.

Fredrick Verloop betaalde Fl 1,12 voor "de gerechtigheid van de kerk dat Cornelis Dircksz die van den donderslagh doodt geslaghen was en naar Deil was vervoerdî (10 juni 1679).
Ook wordt een kind van Fredrick Verloop (waarschijnlijk Gijsbert) begraven op 11 juni 1679 voor Fl 5,00 in het kruis van de kerk in Asperen. Zijn 2e vrouw Marike Nooteboom werd een jaar later begraven. Een ander kind werd begraven te Asperen op 3 januari 1692. Hij was meester timmerman te Asperen (1683) tijdens een gerechtelijke procedure te Accquoy als mede-eiser voor geleverd timmerwerk. Ook meester timmerman bij gerechtelijke verklaringen te Asperen op verzoek van Cornelis van Maurick (18 februari 1703) en Willem van Noorteynde (20 juli 1705).

Frederick Verloop wordt in 1683/5 in Asperen in het leenboek genoemd. Later was hij kennelijk getrouwd met Hendrikje Vis (zij zijn lidmaten van de kerk in Asperen in 1698).

Hij wordt genoemd in twee oude archiefstukken uit het ìPolderarchief West-Betuwe, Rumpt en Gellicumî. …Ën is dedateerd 31 oktober 1704; in de tweede - iets oudere - is hij 60 jaar oud en wordt hij genoemd als zijnde de zoon van Hendrick Claesz Verloop, de timmerman. Deze vondst (juli í19) geeft een nieuw inzicht van de vroege stamboom in de Betuwe.

Do you have supplementary information, corrections or questions with regards to Frederick Hendricksz VERLOOP?
The author of this publication would love to hear from you!


Timeline Frederick Hendricksz VERLOOP

  This functionality is only available in Javascript supporting browsers.
Click on the names for more info. Symbols used: grootouders grandparents   ouders parents   broers-zussen brothers/sisters   kinderen children

Ancestors (and descendant) of Frederick Hendricksz VERLOOP

N.N.
± 1620-< 1657

Frederick Hendricksz VERLOOP
± 1644-> 1705

(1) 1667
(2) 1669
(3) 1681

Joostje AERTSDR
± 1650-1695

(4) ± 1697

Hendrikje VIS
± 1650-????


    Show complete ancestor table

    With Quick Search you can search by name, first name followed by a last name. You type in a few letters (at least 3) and a list of personal names within this publication will immediately appear. The more characters you enter the more specific the results. Click on a person's name to go to that person's page.

    • You can enter text in lowercase or uppercase.
    • If you are not sure about the first name or exact spelling, you can use an asterisk (*). Example: "*ornelis de b*r" finds both "cornelis de boer" and "kornelis de buur".
    • It is not possible to enter charachters outside the standard alphabet (so no diacritic characters like ö and é).



    Visualize another relationship

    The data shown has no sources.

    Historical events


    About the surname VERLOOP

    • View the information that Genealogie Online has about the surname VERLOOP.
    • Check the information Open Archives has about VERLOOP.
    • Check the Wie (onder)zoekt wie? register to see who is (re)searching VERLOOP.

    The Family tree Verloop publication was prepared by .contact the author
    When copying data from this family tree, please include a reference to the origin:
    Arie Verloop, "Family tree Verloop", database, Genealogy Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-verloop/I8704.php : accessed December 26, 2025), "Frederick Hendricksz VERLOOP (± 1644-> 1705)".