Family tree Verloop » Jan Geerits Schaef van MAUWERICK (± 1580-1647)

Personal data Jan Geerits Schaef van MAUWERICK 


Household of Jan Geerits Schaef van MAUWERICK

He is married to Wijve Jans van ES.

They got married about 1615 at Asperen.


Child(ren):

  1. Peter Jansz van MAURICK  ± 1620-± 1673 


Notes about Jan Geerits Schaef van MAUWERICK


Jan Geerits Schaef wordt als zodanig voor het eerst genoemd in de rekeningen van het Gasthuis te Asperen, waar hij voor "ettelick timmerwerk dat hij voor het gasthuijs getimmert heeft" de somma van f 5,00 uitbetaald krijgt. In deze rekeningen evenals in andere registers waarin hij voorkomt wordt hij niet anders dan met "Schaef" aangeduid. Pas na zijn dood, in een vertichting van 15-06-1648 in de Schepensignaten van Asperen wordt hij voor het eerst Jan Geerits van Mauwerick genoemd; ook dragen daarin zijn broer Handerick en zijn kinderen dezelfde naam. Toch wordt zijn zoon Peter reeds een jaar daarvoor (04-08-1647) in het doopboek van Asperen als "van Mauryk"vermeld. Uit het feit dat uitsluitend Jan Geerits met de naam "Schaef" werd aangeduid en geen van de andere familieleden, en gezien zijn beroep van timmerman, valt gemakkelijk te concluderen dat hij naar zijn beroep werd genoemd. Wat later komt de naam "Schaef" i.p.v. "van Maurick" weer terug in Groot-Ammers, bij een zoon van Jan Geerits. Deze was ook weer timmerman. Toch is hiermee niet alles verklaard. Bovengenoemde Peter, die voor het eerst "van Mauryk" wordt genoemd, oefende dat beroep ook uit.
Jan Geerits Schaef of Jan Geerits van Mauwerick komt in Asperen voor sedert 1614, stadstimmerman vanaf 1619. Mogelijk is hij dezelfde als de Jan Geerits die in 1625 als lidmaat wordt genoemd. In het Quohier van de verpondinge van de huizen en erven aan de Voorstraat-Westzijde komt in 1632 Jan Gerrits voor als nr 27 van de 40 huizen vanaf de kerk naar de Gelcumse poort met 14 pond. Begraafrecht betaald Asperen 22-09-1647 (3 pond 5 stuivers).

Do you have supplementary information, corrections or questions with regards to Jan Geerits Schaef van MAUWERICK?
The author of this publication would love to hear from you!


Timeline Jan Geerits Schaef van MAUWERICK

  This functionality is only available in Javascript supporting browsers.
Click on the names for more info. Symbols used: grootouders grandparents   ouders parents   broers-zussen brothers/sisters   kinderen children

Ancestors (and descendant) of Jan Geerits Schaef van MAUWERICK

Jan Geerits Schaef van MAUWERICK
± 1580-1647

± 1615

Wijve Jans van ES
± 1593-± 1666


With Quick Search you can search by name, first name followed by a last name. You type in a few letters (at least 3) and a list of personal names within this publication will immediately appear. The more characters you enter the more specific the results. Click on a person's name to go to that person's page.

  • You can enter text in lowercase or uppercase.
  • If you are not sure about the first name or exact spelling, you can use an asterisk (*). Example: "*ornelis de b*r" finds both "cornelis de boer" and "kornelis de buur".
  • It is not possible to enter charachters outside the standard alphabet (so no diacritic characters like ö and é).



Visualize another relationship

The data shown has no sources.

Matches in other publications

This person also appears in the publication:

Historical events



Same birth/death day

Source: Wikipedia


About the surname Van MAUWERICK


The Family tree Verloop publication was prepared by .contact the author
When copying data from this family tree, please include a reference to the origin:
Arie Verloop, "Family tree Verloop", database, Genealogy Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-verloop/I10528.php : accessed December 29, 2025), "Jan Geerits Schaef van MAUWERICK (± 1580-1647)".